Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem foťák ovladač win8 - mission impossible

Snažím se sestře v notebooku s Win8 zprovoznit fotoaparát, který to načte, ale nenainstaluje ovladače. Ve Windows poradce s potížemi to píše "Windows Update je nastavený, aby blokoval instalaci ovladačů" a když najdu to nastavení, tak tam je zafajfkované, aby je stahoval tak nevím co je to za sračku! [https://365tipu.files.wordpress.com/2015/08/2015-0  8-14-10_57_29-start.png]

"Nebylo možné nainstalovat ovladač zařízení"
"Systém windows nemůže najít software ovladače vašeho zařízení"
a furt to mele blabla nějaký výmluvy uplně k ničemu systém strčím to do pc s win7 nebo win10 a hned se to nainstaluje a beží
Prosím jak s tím něco udělám? Stránky výrobce jsem zkoušel a všechno možný. Za boha to tam nejde nijak nainstalovat.

To nastavenie o ktorom je rec bude najskor v ovl.panely - windows update tusim. Alebo v omalovanych settings kdesi u aktualizacie alebo vseobecne ovladace ak to ma nastavenie. Nemysli sa tym spravca zariadnei. (.. pripadne mozno nieco v gpedit.msc)

Jak sa to identifikovalo? (3.karta, polozka HW identifikacia). Stejne jak na inom PC?

Na webe vyrobcu teda ovladace nie su, alebo co?

Ma tam nainstaleny nejaky cleaner, alebo podobnu hovadinu?

cleaner to mohol dokonale vy"cistit". Trebars aj pred rokom.

Potrebujes ovladac, ne firmware. da sa hladat aj podla tej identifikacie, ktoru tajis.

Pisem ze to blokovanie je vo vseobecnych nastaveniach windows update, alebo v gpedit.msc, a ne v spravci zariadeni. (P.S. a ja osobne si myslim ze to je ale totalna hovadina, ta hlaska toho poradcu, aj keby to bolo zakazane, tak to musi rucne v spravci zariadeni pri zmacknuti buttonu INSTALOVAT OVLADAC hladat ovladac. Opyta sa ta hladat online? Zmacknes ne. Skusis potom aj ano)

Pisal som spravca zariadeni, 3.karta, polozka HW identifikacia. Mal si to aj porovnat s vedlajsim PC na ktorom to ide, a aj napisat sem alebo do googlu, a k tomu slovo driver windows 8. Nema nahodou Windows8.1? Ptz W8 uz je nepodporovany microsoftom, len Windows 8.1. To ma uplne vypnute windows update? Alebo ma Windows 8.1?

pochybuju. foťák bude v obecném pnp zařízení (prostě čtečka karet). pokud systém hlásí, že je zakázáno, tak je zakázáno. to je prvotní problém. netýká se to samotného foťáku ale restrikce v systému.

vezmi nějakou jinou věc, co se potřebuje identifikovat jako objekt (mobil, jiný foťák, ext. hdd) a zjisti.

podívej se v registry do policies a zakaž ty její taky chránítka.

Inac ty si sem postoval nieco z W10, vo W8 tam ma byt teda nastavene to prve "yes do it automatically", a ne rucne zvolit akci. http://www.microcentertech.com/tech_center/DB/read _article.php?faqid=./HowTos/HOW5006661B.htm
Ale je to podla mna haluz, alebo ma tie Win niecim rozdrbane (anti neco, tune neco, clenaer neco, a podobne). Moze bud hladat si nejaky ovladac podla HW identifikacie googlom, alebo obnovit tie W8 na stav od vyroby z recovery, potom kompletne Windows update, a potom to snad pojde.