Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení větráčku

Zdravím, mám v počítači na zadní straně větráček Arctic Fan F12 PWM CO, který má ale i nějaký zvláštní vývod, nejsem si ale jist k čemu. Myslím si, že je to nějaká redukce na připojení dalšího větráčku, nevím ale proč má místo 4 pinů jen 3. Mohl by mi to někdo objasnit?

Našel jsem doma jeden větráček s 3 pinovým konektorem, šel by případně do tohoto vývodu zapojit?

OBRÁZEK:IMG_0204.jpg

Je to na zapojenie dalsieho vetraku a neni to 3pin ale 4pin konektor, ne? Ze tam idu 3draty je spravne, TACH nemozes merat z viacerych naraz, a nikto to ani nepotrebuje. Strka sa tam dalsi 4pin vetrak.
3pin sa da do toho zapojit tiez, ale nebude regulovany. To ho mozes strcit aj rovno do dosky, to vyjde na stejno (akurat doska ho moze vediet regulovat napatim, ak to nahodou vyrobca urobil a dal do BIOSu)