Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios nedetekuje hdd, cd-rom, usb

Zdravím osadenstvo,

vyskytol sa u mňa problém s počítačom, presnejšie s Bios a chcem vás požiadať o radu a tipy. Po blýskavici, podotýkam, že pc je zapojený do siete cez prepäťovku a naviac bol vypnutý, mi na druhý deň po zapnutí počítača, bios nedetekuje okrem procesora a ram nič iné. Hdd mi na inom počítači našlo, dokonca som sa do neho dostal, takže túto možnosť som zo svojich skromných znalostí vylúčil. Sata káble nie sú poškodené, taktiež odskúšané. Vyskúšal som aj ďalšie SATA sloty, bezo zmeny. Bootovanie neprichádza do úvahy, keďže ani jedno médium nefunguje.

Jediné čo mi systém ponúka je DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

• To vypada ze z cesty kterou ma uvedenou jako BOOT nemuze najit BOOTovaci sektor.
• Tudiz, jestli dobre rozumum, v BIOSe tvé HDDs nevidis ?
* Jako prvni krok, bych provedl /RESTART celého BIOSu na Defaul/Tovarni vychozi nastaveni..

[TiP] Mas-li vice HDDs pouzij jen JEDEN, k vylouzeni, ze chybu nedelaji jiné kompnenty

pc je zapojený do siete cez prepäťovku

jestli je polská nebo noname čínská, jako by tam nebyla.

naviac bol vypnutý

u win10 uspaný, u ostatních v nějakém studenějším stavu. každopádně nepíšeš, že by byl vypínačem vzadu nebo na prodlužce odpojený ze sítě.
a co síťový kabel na internet - taky odpojuješ? pokud ne, začni plánovat nákup nové základní desky.

kolegovi po podobné příhodě nešel pc. zkusil jsem jeho grafiku, reagovala. zkusil jsem jeho ramky - a šel jsem si koupit novou základní desku.