Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Učení HTML a CSS

Ahoj, mám chuť se naučit tvořit www stránky, ale nevím jakou formu studia zvolit. Našel jsem rejstřík všech tagů HTML a CSS, tak jestli se je mám postupně učit jako třeba ze slovníku a pak to používat. Přečetl jsem si pár výukových článků, ale když jsem si chtěl vytvořit jednoduchý layout, tak jsem nevěděl jak na to (nevěděl co použít). Děkuji předem za odpovědi :)

Stránky se dají tvořit různými způsoby. Základy HTML se určitě hodí pro všechny. Již zmíněný web jakpsatweb.cz takdy doporučuji. Můžeš si taky přečít i něco o HTML5.

Dneska se weby převážně staví na redakčních systémech. Ve vhodném redakčním systému zvládne udělat svůj první web i laijk bez znalostí HTML. Právě při tvorbě webu v redakčním systému můžeš i do znalosti HTML/CSS proniknout. To by mohl pro tebe být dobrý začátek. Nejpoužívanější a bezplatný je asi Wordpress.

Jen nevím jestli je dobré se ty tagy učit tak, že se podívám na jeden, přečtu si co dělá a pak ho vyzkouším

A jak jinak se to chceš naučit?

Já osobně se raději učím tak, že poznávám jak již "hotová věc" funguje. Zjišťovat jak ji pak upravit podle sebe. Proto jsem doporučil např. ten wordpress. Můžeš si ho stáhnout, rozběhnout si na něm defaultní web s nějakou šablonou a pak začít zjišťovat co a jak funguje.

Nebo si můžeš sehnat učebnice, procházet weby zabývající se tvorbou stránek a "postavit" si tu věc od úplných základů.

Polož si sám otázku čeho chceš vlastně dosáhnout a pak jaký styl výuky by tě bavil víc.