Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungujú mi sluchátka v notebooku

Čaute kúpil som si špuntové sluchátka za 10 euro ale nefungujú mi na notebooku. Skušal som ich na starom ntb aj na mobile nič nefunguje dokonca som skusil zapojiť aj moje staré na ktorých funguje iba jedno sluchátko idú v pohode len tieto mi absolutne nefungujú. Mám win 10 a ntb Asus X555LF.

Tak mozu mat nejak blby rozmer jacku ze to nesedi spravne (cinsky jack rozmery plusminus autobus), alebo nejaky iny problem napr. moc nizku alebo moc vysoku impedanciu. Predajca/vyrobca pise nieco o tom?
Je treba aj skusit si v ntb v pravy klik na repracik vpravo dole - prehravacie zariadenia nastavit spravne vystup na ne.

Impedancia tam je 32 a pri vsunutí mi pripadá ako keby to šlo príliš ľahko a realtek ma ani neupozorní žeby zaregistroval nejaké nové zariadenie ale keď ich chcem odpojiť ako keby sa tomu nechcelo. Mohol by si byť taký dobrý a povedať ako presne to mám urobiť? :D dostal som sa tam kde si mi povedal ale neviem čo ďalej.

Tak ma ten jack blby rozmer, zahod to a kup nieco normalne.

V zvukovych zariadeniach - prehravanie vidis momentalne nastaveny vystup, mozes si tam nastavit sluchatka. Ked to nedetekuje jack, tak kdesi v realtek blbosti (normlane to bolo v takej zltej ikonke ale moze to byt kdekolvek) sa da niekedy vypnut detekcia jacku, potom sa ti objavia na vyber aj sluchatka.

Je to najskor nahodne v zavislosti od rozmerov kontaktov v konektore. Mozes ho skusit jemne zatlacat na strany, pootocit, ci ho nezdetekuje. Ale moze to byt proste blbe rozmerovo, bud konektor v notebooku, alebo konektor sluchatiek, alebo oba.
V tych Win10 dufam ze mas nainstalene ovladace zvukovky spravne, z webu vyrobcu notebooku. Ale casto je to jedno.