Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook záruka - výměna hlučného větráčku

Ahoj, můžu rozmontovat notebook aniž bych přišel o záruku?

Jde o to že mám úplně nový notebook ACER který je v provozu cca 3 dny a už mi tu po třech dnech strašně hlučí větrák který je asi vadný nebo málo promazaný, doteď to bylo v pořádku a nebyl vůbec slyšet, teď začíná dělat bordel.

Napadlo mě že bych to rozmontoval a zkusil promáznout ložisko, kdyby to nezabralo asi bych ho dal do servisu aby mi to tam vyměnili za jiný funkční větráček - taková oprava v rámci záruky by měla být předpokládám zdarma?

Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky
Změna kategorie, původně: PC sestavy (Kurt)

Pokud ho máš 3 dny, tak bych se do toho nevrtal a rovnou poslal do servisu Acer. Co si pamatuji, tak byli vždycky docela rychlý a vše bylo vyřešeno do týdne (nevím jak teď), ale nebál bych se, že budeš bez notebooku dlouho.

Případně je možné odstoupit od smlouvy, NTB vrátit a vzít si nový kus.

V servisu bych na notas byl ochotny cekat max 30min na vymenu vetracku s tim ze by to museli bud servisovat predemnou nebo bych jim to tam prinesl bez disku (tudiz bych to stejne musel rozmontovat) protoze tu mam firemni data a nemuzu tim padem ten notas sverit do cizich rukou tak jak je.

Navic ani o vymene celeho kusu nemuze byt rec protoze jsem tu 3 dny prubezne vse nastavoval a instaloval, toto bych musel delat znova

Takze jde vicemene jen o to jestli neprijdu o zaruku pokud notas rozmontuju abych mohl promaznout vetracek.

Predpokladam ze ne, protoze si fakt neumim predstavit ze bych s kazdou prkotinou musel leted do servisu, napr doinstalovani ramky, vymena disku za SSD apod.

Jen me zajima jestli s timto ma nekdo zlusenosti, pripadne jak se to resilo