Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mikrotik DHCP haluz

Mam rozsah seknuty na 3 casti, prvu a tretiu vyuzivam v poole na dhcp, druhy rozsah vyuziva niekto iny.
Dosli IP, takze som rozsiril rozsah z /24 na /23 a tu nastal problem, ze klienti so statickym zaznamom a naviazanymi mac adresami dostavaju ipecky z novsieho rozsahu, aj ked maju este platny ip zaznam zo stareho.

1 dhcp_pool2 192.168.2.1-192.168.2.130
192.168.2.210-192.168.2.250
3 dhcp_pool3 192.168.3.1-192.168.3.254

DHCP server je nastaveny na pool2 s tym, ze pool3 je next pool.Povodne som mal aj pool3 v pool2 (cize tam boli 3 rozsahy), ale chovalo sa to rovnako.
Nechapem preco sa to takto sprava, predpokladal som, ze dhcp pojde na prvy pool, pozrie zaznamy, ak najde zhodu prideli IP, ak nie ide na druhu cast, ak najde zaznam prideli, alebo ak je volna ip tak prideli z nej. Az ked Ip dojdu pojde na pool3.
Vyzera to vsak, ze ide rovno automaticky na pool3.

Vyzera to, ze problem bol u mna, nebol oznaceny server, z ktoreho ma brat ip adresu (v mojom pripade dhcp1), co ked som urobil tak uz si brali ip pc z danneho rozsahu.
Zaujimave je, ze mam len jeden dhcp, cize ja v tom rozdiel nevidim, ale funguje to zatial takto. Uvidime ak dojdu ip z 2 rozsahu, ci zacne pridelovat 3kove.