Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s Ram-kami

Ahojte.. mam taky problem... vlastnim zakladnu dosku od Asrock m3n78d ... Cely problem spocivam v tom, zee som si zakupil ramky 2x4gb (set).. ked vlozim podla manuala do slotov ramky..tak mi windows 10 nenabehne.. ak tam necham len jednu ramku, cize 4gb windows ide... :/ Neviete mi poradit, ze v com moze byt problem? Nastavit nieco v biose?
(kamos si teraz poskladal uplne novy pc a stalo sa mu presne to iste)

Dikes

Jakub
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Co to su za moduly presne? Modelove oznacenie vyrobca atd presne.
Kazda ide samostatne v prvom slote? A v tom druhom slote ide kazda samostatne? Moze byt vadny RAM modul alebo aj vadna doska alebo patica CPU, alebo su tie RAM moduly nekompatibilne (single rank apod), ale v tomto pripade si to nemyslim.

P.S. do BIOSu daj load defaults a save and exit, ziadne RAM funguj Enabled/Disabled tam neni, netreba nic nastavovat (ani to tam nijak neovplyvnis. Mozes skusit rucne znizit frekvenciu RAM)