Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoct s UEFI

Dobrý den.

Prosím o pomoct.. měl jsem stolní pc ale starou zakladní desku. Proto jsem si sehnal lepší a a vymněnil jí.. dal jsem na ní všechny komponenty ze starého pc ale bohužel deska byla vyndaná taky z pc co měl kamarád.

A jakmile začne načítaní windows tak je udělá modrá smrt. nemůřu ani z flashky nainstalovat nový windows ani přes bios ani přes uefi..

vždy s eoběví modrá smrt at udlělam okoliv. Prosím poradte mi jak mam naformátovat disky co tam mam a nainstalovat windows přes flashku.

Děkuji moc.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (Kurt)

Ne ne nemá, nepotřeboval jsem ji nikdy. myslim si jestli to není tim uefi? deska je MSI 970A-G46.

Do biosu mě to pustí ale nevim co zapnout nebo vypnout aby se windows normálně nainstalovali.

Nějaké rady? popřípadě pokud si mam sehnat windows na dvd?

kamarád na tý desce měl jeden hdd s windows 8 já tam tedka mam jedno ssd a jeden hdd na ssd win 10.

Opravdu nevím co už dělat. děkuji.

Ten uefi sheel mam mít vypnutý nebo jak?? nevim ani k čemu to je.. Jinak bud pustim instalaci přes bios nebo normálně přes usb a vždy při načítání loga to ani nedojde do konce.. a modrá smrt.. jednou to doslo až na vžběr jazyka ale potom zase modrá smrt. Komponenty jsou v pohodě nemůže být zničená deska? ale to si taky nemyslim.

Samá modrá smrt... necham načítat windowsy modrá smrt.. nechám je instalovat z flashky modrá smrt.. podle mě to nějak souvisí s tou fotkou co jsem posílal už s tim uefi.. prostě vždy při našítání modrá smrt mam vyfotit všechny modrý smrtě? každá píše něco jiného.. tak mi to příjde zbytečný.

ten OS z disku už asi nerozjedeš, možná by to šlo, ale musel by jsi ten systém předpřipravit - obecný ovladač řadiče disku a nejlíp native ide, aby k němu vůbec mohl přistoupit vůbec...
čistý instal chceš v UEFI? tak zruš všechny booty a dej UEFI usb disk prostě z flash disku, pak to stejně asi nepůjde konfigurovat oddíly, protože musíš převíst disk do GPT, což jde z konzole při instalaci přímo, ale já nevím co chceš ještě můžeš mít normální BIOS + MBR

a na modré smrti je co? nejspíš ti to pořád bootuje z disku a BSOD hodí při přístupu k řadiči
musíš nastavit bootování BIOSu a to můžeš nechat režim LEGACY+UEFI a first boot bude flash disk - USB Key, USB Disk, atd. zbytek zruš disabled
řadič máš nastaven na AHCI? BTW BIOS taky umí screenshoty ukládat

Nemůže být zničená základovka?? jen se ptam.. dávám to ted přes dvd a stejně windows začně nabíhat a maximálně se to dostane na výběr jazyka a pak modrá smrt.. bud mi prosím napište přesný postup jak co kde vypnout vůbec nwm kde to hledat nebo nějaký video na netu? nezlobte se a dkěuji moc za snahu i rady..

Už to ani nic nepíše za chybu... prostě jen modrá smrt.. oběví se jen na vteřinu a restart.. ptam se jestli to nemůže být zakladovkou zda není rozbita?? Protože kamarádovi to taky nefungovalo ukazovalo mu to ten obrázek co jsem poslal ale bez těch komponentu co tam jsou prostě jen šitě tu shell chybu.. jinak ja se v tom biosu nevyznam právě nevim co zaškrtnout a co ne..

Odpoj harddisk.
Nabootuj z flash instalacku.
Dojde to aspon po vyber disku?

Ked sa ti objavi uefi shell, tak nebootujes z flash, t.j. nastavil si blbo boot order alebo blbo vytvoril tu flash. Uefi shell nepotrebujes, mozes si vypnut aj uefi boot a secure boot v biose, a mozno potom nabehne aj ten povodny windows normalne (zavisi od toho jak si to mal nainstalene predtym ci v uefi mode alebo v legacy mode). Samo sa ti to nenastavi, musis to v tom BIOSe nastavit ty.

P.S. a samozrejme moze byt aj vadna RAM alebo cokolvek na zakl.doske (poskodena patica CPU, apod). Skus aj RAM po jednej v roznych slotoch. Dodatocne napajanie do zakl.dosky si dufam zapojil spravne.
A otazka je preco si menil dosku, mozno vobec nebola vadna, a mas vadne nieco ine.