Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradte konfiguraci PC pro zalohovani (4x500GB disky)

Ahoj,
rad bych vas pozadal o doporuceni, jakou konfiguraci zvolit pro energeticky i vypocetne nenarocne, ale spolehlive PC. Bude urceno pro zalohy (kazdodenni), takze bude bezet bez preruseni. Planuji pouzit 4x 500 GB disky, byly mi doporuceny disky WD rady RE. Jako OS planuji W2000.
Uvitam jakekoliv zkusenosti a rady, cemu bych se mel vyhnout apod. Pokud zde chybi nejake info, doplnim.

Diky predem,
M.

Ahoj,
tak se jeste vracim k tomuto tematu. Pokusil jsem se dat dohromady sestavu, ktera by obsahovala dle vyse uvedeneho tacudova odkazu "opravdovy" hw raid radic. Vypada to takto:

- 4x HDD WD5000ABYS

- RAID radic Adaptec 2410SA

- MB: Asus M2N-32WS
(http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus-m2n32-ws-pro fessional-d64434.htm)

- Case: Chieftec BA-02-B-SL
(http://www.alza.cz/pocitacova-skrin-chieftec-bigtow er-ba-02b-b-sl-d74375.htm)

- CPU: nejaky AMD A64 X2 4200+

- RAM: 1 GB

Nejsem si jist s tou skrini, takovou velkou jsem jeste nekupoval, nemam s tim zkusenost, tak kdyby nekdo mel a podelil se, budu rad. Dale jsem se chtel zeptat, jestli pamet a procesor je dostacujici - predpokladam, ze ten radic tam ma nejaky svuj procesor, takze neni treba nic vykonneho...?
Co se tyce MB, tak jsem vybiral z tech, ktere mely PCI-X rozhrani, tento byl nejlevnejsi.

Celkove to vychazi na cca 30 000,- bez dane, neni to malo, ale mam to jako variantu, kterou chci navrhnout.
Toz kdyby byly k cele sestave jeste nejake navrhy ci pripominky, budu povdecen.
Jeste poznamka k OS: nakonec W2000 neni podminka.

Diky,
M.

za předpokladu, že se má jednat o "single seat backup device" a cena má být příznivá, tak nevidím jiné řešení, než zakoupit co nejlevnější a přitom co nejstabilnější řešení. AMD má v tomto případě, řekl bych, naprosto nejlepší nabídku - za semprona či Athlona 3000+ (na výše uvedený úkol více než dostatečně dimenzovaný) a desku s 690V nedáš víc, než 3000Kč bez daně a všechny komponenty budou maximálně vlažné, oproti tomu Intel staví buď přímotopy (starší CPU) nebo C2D, které je ovšem už o hodně dražší. A to nemluvím o aktuálních intel čipsetech, které taky nejsou extrémně chladné a cenou jsou opět někde jinde. A dávat pod intel něco obdobně laciného (buď výběh nebo ne-intel jako např. SiS nebo VIA) je IMHO horší.

je paradoxní, že teď, kdy AMD odchází/odešlo z výsluní nejvýkonnějších CPU, uvádí jeden vynikající čipset za druhým.. :-p