Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 - neotevře se explorer.exe

Dobrý den, v noci proběhl automatický update systému a dnes ráno na mě čekalo nemilé překvápko...
Po kliknutí na průzkumníka souborů problikne obrazovka a nespustí se.
scf /scannow jsem zkoušel a píše "Windows Resource Protection could not perform the requested operation."
Vůbec netuším, co s tím. Vše ostatní vypadá ok, ale explorer nefunguje.

Děkuji

• Jestli más po UPdate na ANNV tak odinstaluj Avast nebo AVG, jelikoz nejsou s touto verzí kompatibilní.
• Muzes zkusit spustit explorer i rucne :
1) Klik na ikonku WIN pravym tlacítkem mysi a zadas "spustit" *Nebo klv zkratkou WIN+R
2) Do spoustecího okynka napis :

explorer

3) Enter

[TiP] ~ Nemas-li nabídku Start, explorer nemuzes spustit postupem cislo 1, pouzij "spravce uloh"(CTRL+Shift+ESC) + spustit novou a zadas "explorer"
(snad nemás namysly Internet Explorer, jakoz to Wébovy prohlizec :-) )