Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook se bez sítě zasekne

Mám problém. Můj notebook (starý asi rok) Aspire E 15 Start (Windows 10 originál koupený a už instalovaný v PC) když není napájen přímo ze zásuvky tak se během několika minut sekne obraz a nejde nic udělat jiného než zmáčknout odpojení baterie. I když je baterie nabitá na plno, tak pokud není v síti tak se během chvilky opět sekne myš a nejde dělat nic (ani Ctrl + Alt + Delete nepomůže). Čím to může být?
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Našel jsem v PC toto je to ono?

Obnovit počítač do továrního nastavení. Pokud váš počítač nefunguje,jak by měl,mohlo by pomoct obnovit ho do továrního nastavení. dostanete možnost zachovat nebo odebrat své soubory a pak přeinstalovat systém Windows.

Prý už se ale Windows 10 platí. Nebudu ho muset znova koupit?

Ci je bateria mekaa lebo ne je uplne fuk. Napaja sa to cez menice.
Je tam nejaky HW problem, mozno v komunikacii s baterkou (ale to by blblo potom aj pri nabijacke), alebo v samotnych menicoch (t.j. doska nahovno), alebo nejake studenaky a vznikaju tam zakmity kdesi.

"zmáčknout odpojení baterie" - tym myslis co?

Když chci notebook vrátit do původního stavu tak to napíše toto:

Tento počítač byl nedávno upgradovaný na Windows 10. Pokud obnovíte tovární nastavení počítače, nebude možné tento upgrade vrátit zpět a vrátit se k předchozí verzi Windows.

To znamená že budu muset Windows 10 koupit? Když už je teď placený? Zřejmě se tam vrátí ten předchozí systém ne? Chtěl bych zase desítky.

to znamená že tam pôvodne bol Win7 alebo Win8.1 a když z recovery obnovíte Win10, tak už sa nebudete môcť vrátiť k Win7/8.1 ale Win10 budete mať zadarmo i tak, když už raz ste ho tam maly, tak licence už na to máte, tá sa nestratí,... ostatne vrátiť k Win7/8.1 se vlastne i tak bude dať, len nie cez recovery, ale iba čistou inštaláciou,... možno ste to kupovaly v nejakom obchode kde dávaly ponuku že Vám to upgradnú za nejakých 99KČ, podobne jak to robila alza.sk když bola bezplatná ponuka upgradu.