Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlučící ventilátor, notebook

Ahoj, potřeboval bych poradit od machra přes HW

Když ventilátor v notebooku občas hrčí, a tím myslím jako fakt hrčí (takto to znít nemá) v čem je závada? Něco na lopatkách, nebo v elektronice?

Teď třeba 5min obvykle po spuštění počítače je úplně tichý, pak začne hrčet. Asi podle rychlosti, kterou já nemám možnost změřit jelikož jsem zkoušel už 3 programy kde měl být fan speed údaj a nikde to nevidím, protože to pravděpodobně nepodporuje tento model HW

Teplota CPU je i když hrčí stabilních 30 stupňů v průměru, 53 stupňů vrchol max

Díky za odborný koment

Dobrý deň, problémov môže byť viacero od nestabilného napájania vetráčka alebo blbú PWM regulaci (zriedkavý problém a až tak nepasuje k Vášmu) až po (pravdepodobnejšie) již zmínené, lopatky, ložisko atd, buď nejak "vyhýglané" alebo nenamazané, zasekáva sa o neco a pod, prípadne dosť možné nejaký kus odpadu od prachu až po nejaké kúsky nečoho že sa zacvikli medzi lopatkami a pod. Ideálne by to bylo rozobrať a primo sa na to pozrieť, ak máte aspoň nejaké základné znalosti môžete to skúsiť, ale možno bych to odnesl do nejakého servisu, ak je v záruke tak reklamovať,... notebook nespadol ani nič podobné že jo?