Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmatené chlazení GPU

Zdravím,

nastal u mě problém s grafickou kartou se kterým si nevím sám rady, proto se na Vás obracím s prosbou.

Přesněji jde o aktivní chlazení větrákem u grafické karty AMD Radeon HD R7770 (docela staříčká). Problém je že bez jakékoliv aktualizace nebo vědomého zásahu do nastavení či systému se rychlost otáčení ustálila na hodnotě 200 RPM v rozmezí teplot 0C-69C, jakmile teplota karty přesáhne 70C skokem se otáčky zvýší na 4,5k RPM a ochladí kartu na 50C a opět otáčky na minimum. A tento cyklus se stále opakuje.

Na ruční nastavení otáček nereaguje. Můžu s tim v nastavení štelovat jak chci ale pořád jsou otáčky na 200 RPM. Aktualizace a přeinstalace ovladačů nepomohla. Jde mi o to že při takto malých otáčkách se to neuchladí a způsobuje to docela vysoké skoky. Na jiný regulační software než od výrobce taky nereaguje.

Děkuji za jakékoliv rady.

Skusil si to PC uz vypnut z 230V na 5minut? Len preistotu. Inac riadi si to karta a ked to riadi takto, tak to riadi takto. Je mozne ze je tam vadny nejaky tranzistor u PWM, a podobne, ked to ma originalne riadit inac, tak nefunguje PWM az kym to tam nadrbe asi 100%.
Vadit to nicomu nevadi, chladit to rpedsa chladi, len to asi leze na nervy.
Ked karta neni vytazena (nehras hru) tak by ale tych 70stupnov dosiahnut podla mna nemala ani pri 200rpm, (si myslim, tipujem), takze je mozne ze ti nieco vytazuje grafiku, ak to dosahuje 70 stupnov aj pri necinnosti. Skus to v live linuxe alebo len tak v biose stat, ci to potom tiez pojde nad 70.
P.S> jaky je presny vyrobca karty?

Karta je MSI R7770-PMD1GD5 . Kartu jsem zkoušel a při nečinnosti se teplota drží přibližně na 30C - 40C a větrák na 200 RPM. Při zátěži teplota roste na těch 70C a otáčky skočí z 200 na 3 500 - 4 500 RPM. Jak jsi řikal, ničemu to nevadí, uchladí se to, ale děsně to leze na nervy protože to takhle skáče každou minutu.