Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 Anniversary update

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li se vyplatí teď upgradovat na výroční aktualizaci pomocí webové aplikace. Mám disk rozdělený na více oddílů a co jsem slyšel, tak je to problém. PC používám denně a proto se radši ptám. Aktualizace se mi sama nabídla ve Windows Update, ale nestáhla se, v podrobností bylo 'chyba'. Po restartu se už zde nezobrazuje. Tož tedy, vyplatí se mi to? děkuji za pomoc

Technicky to možné je a licenčně jsem nikde nenašel nic, na základě čeho by to bylo nelegální.
Pokud ty dedukuješ, že to legální není, tak to musíš dedukovat na základě nějakého odvození v MSLT případně nadřazených zákonů jako autorskýý zákon a podobně.
Takže to chápu tak, že si prostě myslíš, že to nelegální je jen na základě toho, že si to myslíš? :-)

:-D
Co se týče oem licencí obecně (například Windows 7 oem), tak na základě výkladu Soudního dvora Evropské unie je můžeš klidně prodat a přeprodané OEM licence se můžou použít na jakémkoliv pc, takže vázané na pc nejsou a je to legální. A přeprodání oem licence zvládně snad vyřešit i idiot...
A co se týče digitálního nároku tak ten je pod licencí retail .-)

Výklad Soudního dvora Evropské unie se týká přeprodávání i použitých oem licencí! Takže si doplň informace!
Takže znova, na základě čeho je převod digitálního nároku nelegální? Ještě jsi mi tu nelegálnost ničím nedoložil, jen tu píšeš nepravdivé informace.

licenci aktivuju u mrchosoftu, ne u soudního dvora.
pokud ta licence už byla jednou aktivovaná na jiném pc, nemám důvod ji kupovat, ztrácet čas aktivací a aktivačnímu m$ robotovi zkoušet citovat nějaké rozsudky.

proti přeprodeji nepoužitých licencí nic nemám.
a kdybych neměl dost nevyužitých licencí* z práce, směle bych tento zdroj využíval.

*) koho to zajímá, nerozhoduje jazyková verze ani bitovost. ale neprošla mi aktivace ze starého w7 sp0.

Hele, brtníku, já řeším problém legálnosti převodu digitálního nároku díky účtu, ne nějakou koupi použité oem licence.
Takže třeba řešení, máš starý windows 7 oem jako první majitel a na něm upgrade na Windows 10, digitální nárok svázaný s účtem. Koupíš nový pc (a ten starý chceš vyhodit) a chceš na něm mít Windows 10, přičemž chceš použít licenci toho původního Windows 7 a digitálního nároku na Windows 10 z toho původního starého vyhozeného pc. Takže co uděláš? Prodáš win7 licenci mámě/tátovi/bráchovi... a koupíš ji od ní nazpátek, tím je oem licence přeprodaná a tím pádem ji lze použít i na jiném pc (legálně). Instalaci Win 7 na novém pc ale řešit nemusíš (ani její aktivaci), rovnou si na novém pc nainstaluješ Win 10, přihlásíš se tam pod účtem a převedeš si na to nové pc digitální nárok na Win 10. Už si rozumíme nebo ještě ne?

Není důvod neupdatovat, pozor ale na problém s nestabilitou a FPS ve hrách (např. CS:GO).
Co se těch FPS týče, pro odstranění problému je třeba nainstalovat ve Windows Store aplikaci Xbox a v nastavení přejít do Game DVR (Záznam ze hry) a vypnout tuto funkci.