Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dban zmazal recovery manager

Zdravím, a som tu zas. Pred pár dňami som sem písal ohladom vymazania dát z hdd tak aby sa nedali obnoviť takže som použil program dban (kedže Eraser mi hlásil chybu) a premazal celý disk, na moju smolu dban komplet zmazal aj HP Recovery manager (čo som vôbec netušil pričom som mal vytvorený zvlášt oddiel) a tým pádom neviem znova nainštalovať Windows 8.1 ktorý som mal v notebooku od výroby. Čo teraz? Ako mám postupovať? Existuje nejaký spôsob ako obnoviť windows? (okrem zakúpenia nového)

to kozakl

zo spodu neni nič, žiadna nálepka s kódom,

Stiahol som Windows 8.1 ISO zo stránky MS a nainštaloval (ak si dobre pamatám tak som tam mal Windows 8.1 64bit) potom som zistil "product key" pomocou programu RWEverything, žial keď som zadal kód do políčka s aktiváciou, tak mi píše že Tento kód nefunguje! Môže to byť tým že som nainštaloval nesprávny windows, že predtým tam bol napr. Windows 8.1 Pro? A čo sa stane ak ho neaktivujem, je to nevyhnutné?

Ďakujem mie a čitatelovi za radu

N verziu asi nebudeš mať (verzia bez media plejeru, a pod) takže ostali tie dve.
Ja neviem čo stváraš, ale ak už je to v štádiu, že na disku nič nemáš. Tak disk v rámci inštalácie celý zmaž, všetky partície preč. A nainstaluješ na čistý disk. Aj bios by som dal do defaultu.

bola to čistá inštalácia, všetky oddiely ktoré som mal predtým vytvorené som naformátoval a zmazal! Bios som tiež reštartoval (Load defaults). Teraz som čítal na inom fóre že s HP notebookmi sa to takto nedá spraviť, že to proste nepríjme kód, všetky ostatné značky ako Asus, Acer atď zoberú kód len nie HP, tak asi mám smolu. Pôvodne som chcel predať notebook a preto som ho premazal z dban-om, no teraz môžem kupovať ešte aj nový OS.