Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Zdravím všechny chci trochu vylepšit moje starší pc obsahuje tyto komponenty
ASUS M5A97 PRO - AMD 970
AMD Phenom II X4 955 Black Edition
GELID Solution Tranquillo - revize 2
Corsair Vengeance Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL8
WD Blue - 500GB
Fortron Black Power 550w
Grafika je tam tahle ASUS EAH6670/DIS/1GD5 ale mám už jinou MSI R9 380 GAMING 2G, 2GB tu bych tam šoupl a ze zbytkem se dá ještě něco udělat díky za rady

Zdroj ak to je ten s 4x 12V 18A by to mal utiahnut bezproblemov. Mas to na nalepke napisane kolko je max na 12V.

P.S. este je potom otazka ci tam k tomu mas PCIe 8pin kabel alebo 2x 6pin alebo co presne ta karta potrebuje. Da sa to riesit aj redukciou ale neni to idealne kvoli prechodovym odporom.

To je staršie ? :) Tak s mojou 11 ročnou doskou a po upgradu asi 7-8 ročnými komponentami okrem HDD mám čo vravieť :D. Rozbehám aj Doom 4.. sice na low ale ide :)
Tak môj názor ? Vymeniť za i5,i7 skylake a dosku k tomu, ostatné vypadá fajn...prípadne chladenie lepšie od Gelidu..

Ahoj lidi chci se zeptat co je lepší
ASUS M5A97 PRO - AMD 970
MSI R9 380 GAMING 2G, 2GB
AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Fortron Black Power 550w
Corsair Vengeance Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL8
Hdd WD 500gb

MSI H170A PC MATE - Intel H170
Intel Core i3-6100
MSI R9 380 GAMING 2G, 2GB
Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2133
Fortron Black Power 550w
Hdd WD 500gb
Děkuji za odpověď