Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem r9 fury sapphire tri x

Ahoj, mám grafickou kartu r9 fury sapphire tri x, měla by fungovat v řežimu x16 linek, ale jede pouze x8 linek a při načtení windows, ale obvykle při výkonu obraz padá, je asi grafická karta vadná že? Dík

Nejnovější ovladač mám. Je v prvním slotu takže x16 linek, ale stejně to háže na x8 linek, tohle dělá u všech amd karet, ale funguji. Zajímavé, že nvidia karty mají vždy x16 linek. Zřejmě i deska není bez chyby. A zdroj mám 550w seasonic gold, takže tím to není. Prostě když je zátež tak se obraz sekne a musím pc restartovat.

amd ASUS Crosshair V Formula-Z GAMING MB - AMD 990FX
První slot x16 linek pci 2.0, ale stejně i r9 390 se po restartu přepína dle libosti na x2,x4,x8 linek. Pak musím znovu restartovat abych měl zase x16 linek. Možná něco i v desce vadné nebo bios. Ale u gtx nvidia tohle nedělalo vůbec. No stejně čekám na cpu zen a pak už bude pci 3.0.
Ale r9 fury je určitě vadná karta, když nevydrží zátež.