Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet

Zdravím, viete mi poradiť dobrý internet, poprípade aj k tomu modem z ponuky od konkrétneho operátora? Je mi jasné že ak nechcem tu rodičom ťahať káble alebo im tu nechať zaviesť pevnú linku, tak sa musím poobzerať po bezdrôtovom pripojení. Preto by som bol rád ak by ste mi poradili, poprípade napísali vaše recenzie či postrehy od koho by ste mi poradili a aký internet.. Je jasné že budem potrebovať ten najsilnejší z najväčším počtom dát. O notebook či tablet nemám záujem a preto by som si k nemu zobral kvalitný modem. Či už USB alebo wifi rooter.

Ďakujem !

Keďže sa chcem a budem sťahovať do ČR za pár týždňov alebo mesiacov, viem že tento internet budem musieť zrušiť. Má niekto skúsenosti aké poplatky si pýtajú za storno? Pretože ťahať internet z nejakého polského dočasného mobilu ktorý mám teraz je na nervy. Večne ten internet kolísa a vypadáva. Či v CS 1.6 alebo aj v CS GO mi kolísa ping a ide mi to na nervy.

Idem si kupovať teraz tento mobil a pochybujem že by to pomohlo čo sa týka stability internetu.

https://www.alza.sk/huawei-p9-lite?dq=4163808&kamp an=adw1_dsa-alza&gclid=CjwKEAjwrcC9BRC2v5rjyvSbhWA SJACKkjDz1yzAsec4Jr_tFu43aZ4QmNSbZpHOfK-BZKo2LbPi6 hoCNarw_wcB

nechcem tu rodičom ťahať káble

jestli žiješ v představě, že s usb dzindzikem budeš přes bytové zdi přijímat wifi někde zvenku, tak to fungovat nebude.
takže si vyber nějakého providera, co u vás připojuje domácnosti (wifi, kabelovka, xdsl), ať ti přivede do bytu zásuvku.
na ni už zapoj wifirouter, když se bojíš drátů - ale u wifi přes několik zdí do tvého kutlochu si zas můžeš o kvalitě signálu nechat jen zdát.
taky existují powerline adaptéry bez tahání kabelu, ale kvůli jednomu pc se to nevyplatí.

edit: stěhování za pár týdnů nebo měsíců? to si nejdřív ujasni.
ideální by byla domluva se sousedem a chytat wifi od něj, ale ...

Je jasné že budem potrebovať ten najsilnejší z najväčším počtom dát.

...takového sosače každý zase rychle zablokuje, i když mu budeš platit.

Ešte raz.. potrebujem nový bezdrátový internet. Čiže mobilný cez wifi router. Chcem poradiť od akého operátora a aký k nemu vybrať z ich ponuky wifi router.

Rozumieš už mojej otázke?

Som vďačný za každú radu.. ale ty mi tu neradíš ale snažíš presviedčať čo mám robiť a o to nestojím. Potrebujem svoj internet na určitú dobu a nestarám sa že budem platiť storno poplatok za odstúpenie od zmluvy pretože si na to bez problémov zarobím.

Pro připojení k wifi připojení internetu potřebuješ hlavně wifi anténu, kterou ti někdo bude muset instalovat na zeď/střechu domu. Wifi router slouží k vysílání wifi signálu uvnitř domu/bytu. Představa, že se k providerovi připojíš pomocí wifi routeru, je tak mylná.

Presne toto sú informácie ktoré mi pomáhajú..

Čo sa týka tohto, nemyslím že by bol v tomto problém pretože ešte predtým ako si môj otec zobral internet (sim kartu) do tabletu do práce a ja som bol nútený začať ťahať internet z mobilu, sme mali wifi router v ktorom bola tá sim karta a bez problémov sme chytali internet.. Akurát tá rýchlosť bola slabá, pretože prvý krát sme si vybrali tú najnižšiu ponuku internetu.

A presne o to mám záujem.. Že len kúpim taký modem a takýmto spôsobom si zavediem internet. Nehovorím že bezdrátový internet je najstabilnejší ale myslím že sám uznáš že je to lepšie ako ťahať internet z polského mobilu. Jedine ak by ten nový mobil niečomu pomohol ale pochybujem že by to bol až taký viditeľný rozdiel.

Mám záujem zobrať si tento internet: https://www.orange.sk/salespad/home/orange-mobilny -internet/detail-pausalu/mobilny-internet-extra

a k tomu tento modem: https://www.orange.sk/salespad/home/katalog/detail /huawei-b310?hash=aa06e583

Tvoj názor ako odborníka? Pretože ďalšia varianta je už len od Telekom.. ale ten je iba 15GB ale rýchlejší download a upload.

Najradšej by som bol za neobmedzený ale taký pri týchto mobilných internetoch nie je.

Čo sa týka toho čo potrebujem.. ja proste potrebujem taký internet, kde si nepotrebujem vybavovať pevnú linku alebo zavádzať v byte nejaké extra káble.. keby bývam už vo svojom, tak samozrejme by mi to nevadilo. Existuje pre mňa aj nejaká iná varianta okrem mobilného internetu čo by to splnala?

Čo sa týka toho internetu a modemu.. ako sa ti pozdáva rýchlosť a parametre modemu?