Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hořlavý stlačený vzduch

Zdravím, kvůli mé nepozornosti jsem si zakoupil omylem hořlavý cleain it stlačený vzduch, který obsahuje propan a butan. Měl jsem v plánu s ním vyfoukat žebra chladiče cpu. Chci se proto zeptat zda je to velký problém i kdybych pc bednu nechal na nějakou dobu vyvětrat. Děkuji za případné odpovědi

zalezi jestli ma tvuj chladic cpu papirova zebra nebo hlinikova. :-D

to je snad jedno ne?

akorat s horlavym odpoj to PC od elektriky jako vytahnout za zasuvky, ikdyz pokud se jedna jen o vyfoukani chladice CPU, tak nemusis ani to.

jedno to nieje,stlačený propan-butan po vystreknutí z tlakovej nádoby okamžite mrzne na povrchu zasiahnuteého predmetu a vychladí ho podobne ako suchý lad,takže pokial s nim zasiahne nejaké súčiastky na zákl.doske,zmrazí ich pod teplotu,ktorá je hlboko pod teplotnou hranicou,na ktorú sú obvykle konštruované a hrozí ich trvalé poškodenie zmznutím,nielen tým,že sa jedná o horlavinu......

Ukaz mi jedinej stlacenej vzduch ve spreji?

Je to vzdycky stlacenej plyn a mrzne.

Ja pouzivam tenhle nehorlavej:

https://www.czc.cz/d-clean-booster-stlaceny-plyn-n ehorlavy-ultra-silny-500g/55752/produkt

---

To co pise audax je sice pravda, ale ono to tak "horke" neni. Hlavne ale stlaceny vzduch znamena prakticky to cistit kompresorem. Ze je to nejlepsi reseni se nehadam, ale porizovaci naklady jsou vysoke a taky otazka skladovani, pokud to ma treba doma v byte.

"vzduch" ani butanový sprej "nemrznou". Ten chladicí efekt má původ v tomtéž procesu jako lednička - stlačený plyn v kapalném stavu prudce expanduje do plynné formy, což svému okolí sebere teplo.

Zchlazení komponent na "minusové" teploty nevadí (jak píše Audax). Co vadí, je kondenzace vzdušné vlhkosti, která pak působí jako vodič, resp. oxidant na kovové části. Proto se zásadně doporučuje čistit elektroniku ve vypnutém stavu, nestříkat kapalnou složku spreje (ale nechat expandovat ještě v trysce a těsně za ní) a vyčištěné zařízení nechat vyschnout.

On to tu touchwood vysvetlil.

Mrzne ale ikdyz je to jen natocene na lezato, nekam se totiz jinak nedostanes nez ze tu lahev natocite.

Kazdopadne ale puvodni dotaz byl zodpovezen. Jinak proste je to tak jak to je a alternativou je jen kompresor. :-)