Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC - grafika

Ahoj,

chtěl bych se poradit ohledně upgradu PC.
Nejprve moje současná sestava:
Grafika: MSI GTX 760
CPU: Intel i5 2500K - netaktovaný + GELID Solution Tranquillo - revize 2
RAM: Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1333
Deska: GIGABYTE GA-P67X-UD3-B3 - Intel P67
Zdroj: Seasonic S12II-620 620W
Monitor mám 22" FULL HD, 4K si myslím, že zatím nepotřebuju.

Počítač má asi 5 let, kromě grafiky(3 roky).

Teď cítím, že je potřeba další změna, ale nevím, jestli bude stačit vyměnit opět pouze grafiku. Tu už mám v podstatě vybranou - MSI GTX 1060.
Chci aby mi sestava vydržela opět 2-3 roky s hraním AAA her na vyšší detaily a plynule.

Takže mi jde o to, jestli zbytek sestavy nebude nějak brzdit tu grafiku :) Co případně ještě vyměnit.

Vidím, že podobných dotazů tu je hodně, tak doufám, že se někdo podívá i na ten můj :)
Díky moc za rady.

Nevyplatí, u DDR3/2133MHz bude rozdíl rychlosti okolo + 9% a to ve hrách jaksi nepoznáš, je to jen vidět v testech třeba v Super_pi.
Ovšem i5 2500K je/byl nejpovedenější procesor ohledně přetaktu, na slušné desce šel přetočit bez zvyšování napětí až na 4.8GH = výkon/rychlost o 30% vyšší.

(deska GA-P67X-UD3-B3 není nijak zázračná a navíc má už dost let "natočeno", takže nějaké super taktění nemusí zvládat = aby jsi nezaplakal nad výdělkem)