Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade Ram

Zdravim,

chcel by som si upgradovat ram,do zakladnej dosky Intel DH55TC,momentalne mam 6 GB ram,2x1GB,2x2GB,/mam 4 sloty/od troch vyrobcov,frekvencia 1066,1333.som si vytipoval tuto https://www.alza.sk/patriot-4gb-ddr3-1333mhz-cl9-s ignature-line-s-chladicom-d252240.htm?o=1,do dosky pasuje,chcem vyhodit tie dve gigove,a dat tuto a mozno casom dokupit dalsiu.cize zatial by som bol na 4+2+2-8Gb.cize mi ostal jeden volny slot,otazka je ci tam zatial mozem ponechat aj jednu gigovu,ci by to nevadilo.?,dual channel by som v podstate nemal cize je to jedno?dik za odpoved.

zbytok zostavy Windows 7,
Amd R9 270 dual X,2Gb,
Corsair 550w,
Core i5,3,33Ghz.

Vygoogli si aké kombinácie a veľkosti RAM podporuje Tvoja doska. Ja by som tam nechal 2x2GB a prikúpil ďalšie 2x2GB, čiže spolu 8GB a zachoval Dual channel.
Myslím si, že 8GB je dnes akurát, cca 2GB potrebuje OS, ostane Ti 6 GB voľných. Nepoznám momentálne program, ktorý by dnes vedel využiť 6GB RAM...

dakujem za radu,no radili mi dokupit si tuto,a casom druhu 4Gb.doska ma podporu max 16gb,o frekvencii 1333.len neviem ako to teda sparovat.ano 8gb ram k tejto zostave by mi uplne stacilo,nechcel som vobec investovat,ale pri tych cenach DDR3 som tak trochu zauvazoval o zvyseni ram,inak to uz nema zmysel.

Akukolvek 1333 DDR3 2x2GB (4GB kit), s vynimkou adata a tych druhych uplne najlacnejsich som zabudol nazov :D Kludne aj 1600ku mozes.
Napajanie 1,5V. Nic vyssie neni normalne (inac je to pretakt odrb v specifikacii, jak ta tvoja 1333 z dotazu je v skutocnosti zrejme len 1066)

Ked uz potom nechces dalsi upgrade tak 2x2GB.
Keby si mal dalsich 20euro zbytocnych, alebo ked este planujes upgrade v blizkej dobe, tak 4GB (ale moze sa stat ze o 3mesiace uz vobec dualrankovu 4GB nezozenies, tak preto by som to riesil hned, mas 40eur tak 2x4GB, mas len 20eur tak 2x2GB, staci to. Neviem o tom ze by niekto nutne potreboval dnes viac jak 8GB)

Do DH55TC dosky by sla 4gb len dualrank, a to je dnes skoro ziadna, takze na 99% by si kupil nefungujucu.
Ak by si nasiel dualrankovu 4GB, tak by to slo aj 1+4+2+2, ale lepsie je 2+2+2+2 a nemusis pozerat potom na ziadne ranky ani nic, pojdu vsetky. A staci to. Keby som si myslel ze to nestaci tak potom 4+4+2+2 ale tie 4GB musia byt 2Rankove, ine ti tam nepojdu. a 2rankovych 4GB DDR3 je velmi malo.

ta ramka ktoru si chcem kupit je dual rank.viem ze je ich je malo ale to 1% som nasiel,cize v podstate mozem mat 9gb ram.ako pises.ja viem ze je to lepsie,ta druha alternativa 4+4+2+2,je ta moja sirsia deviza,aj ked si myslim ze po kupe toho patriota moj upgrade konci.