Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nejlépe uložit video

Dobrý den, potřebovala bych vědět, jak nejlépe uložit video, aby se dalo dobře přehrávat v PC i v TV. Zpracované video budu pálit na DVD a nevím jakou příponu zvolit, aby se dobře přehrávalo, zda WMV, AVI nebo MP4. Děkuji za info. J. Hříbková

Prípona je v celku nepodstatná...Dôležité je aký video a audio kodek je použitý.
V Pc prehráš úplne všetko, TV prehrá (ako ktorá) len niečo. Treba sa pozrieť do manuálu k TV, že aké formáty podporuje.
Inak neviem o tom, že akákoľvek TV vie prehrať DVD... TV len zobrazí to čo jej pošleš z DVD prehrávača...

Domnievam sa že videá budú Vaše vlastné Vami nasnímané.Z toho budem vychádzať.
Ak jednotlivé videá budú menšie a každé budete chcieť dať na DVD budete myslím potrebovať pomerne vela médií-nosičov.
Ja robim tak,že získané video - originál zálohujem.To mám relatívne navždy.
V programe ktorý používam na konvertovanie (je ich mnoho ,treba si vybrať ktorý Vám bude vyhovovať) toto video skonvertujem na súbor s príponou AVI do XVID-u.
Samozrejme v takom nastavení aby čo najmenej utrpela kvalita videa.(tá utrpí vždy)
Originál je vždy najkvalitnejší.
Tieto súbory-videá môžete skopírovať na DVD nosič ,USB klúč a pod.Zmestí sa tam toho viac. ako vytvárať z každého videa DVD.
Samozrejme každý má svoj postup.Ja píšem ako to robím ja .
Najdôležitejšie je zálohovať originál.

Přiznám se, že jsem alergický na předponu "nej..." (nejlepší, nejlevnější, nejvýhodnější atd.)
Blíže nespecifikované video se ukládá na DVD ve formátu, který zvládne používaný (nebo zamýšlený) přehravač.
Nic víc, nic méně...

Z tohoto laického dotazu vyvozuji, že tazatel(ka) nemá ani ponětí o tom, co vlastně chce dosáhnout.