Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se zasekne,zhasne obraz a na tvrdo se restartuje.

Zdravím vás,

Jak už píši v předmětu, mám problém s notebookem (Lenovo IdeaPad G505s). Včera jsem přišel z práce zapnul notebook a asi po 15 minutach se notebook zasekl trochu se zrychlili větráky zhasnul obrazovku a cca po půl minutě se natvrdo restartuje až mě to bolí za něj. Pak se snaží naběhnout ale než zmizí logo Lenovo sekne se znovu a vše se 2x opakuje dokud nenaběhne diagnostika. Nakonec vypadne okno že nemohl správně načíst windows(Windows 10 Home x64)Originální. Po obnovení do dne 14.8.2016 počítač jel v pořádku až do vypnutí. Bohužel se dnes vše opakovalo ale po obnovení do téhož dne počítač po chvili udělal to samé. ( Asi 3x sem to zkusil obnovit ) bohužel už to nepomáhá a pořád se vše opakuje. Takže bych se chtěl zeptat zda to může být hardwarova chyba nebo to může být jen špatnou aktualizaci nebo problem ve windows.

Jinak jsem do počítače nic nového neinstaloval. A omlouvam se že nepíši svoje parametry ale jsem na telefonu a už tak je pro mě náročné tady psát diakritiku. :-D

Předem všem děkuji za pomoc a odpověď.

Vypadá to na přehřívání. Zkus z notésku výfukovým otvorem vyluxovat bordel (úzkou hubicí, vysavač na větší výkon) - jestli se syndrom náhlého úmrtí zlepší (prodlouží se doba fungování), máš jasno. Pokud tomu tak bude, rozebrat a debordelizovat.

No přehřívání bych asi vyloučil. Naposled ukazoval normální teplotu a co se týče ,,bordelu" o notebook se starám jak o dítě. Mam ho na chladící podložce s ventilátorem a přes podložku přetáhlou silonkovou punčochu. Po 2.5 letech je ze spod na pohled jako nový ani smítko prachu. S notebookem nikde ntrajdám je stále na svém místě a klávesnici pravidelně vysávám. :(

Nabootuj live linux z USB sticku, ked to bude padat aj v nom, tak to je HW chyba, ked ne, tak to potom asi neni HW chyba. Moze byt cokolvek, trebars v napajani, alebo kludne aj ME alebo EC hrabe. Mozes skusit odpojit baterku aj nabijacku na minutu, ale v tomto pripade to je skor v niecom inom. Mas to dufam aj na nabijacke a skusil si aj len z baterky a robi to v oboch pripadoch.

Omlouvam se, pokud jsem se vyjadril spatne, ale te jsem byl asi 3 hodiny v hospode notebook byl vyply a po nastartovani se ani nenahodil a hned se restartnul. A zase hazi nabidku obnoveni. Jsem si jist ze prehrivanim to byt nemuze protoze obnova pc trva dyl nez doba kterou jsem pc pouzival predtim a na dotek kamkoliv neni pc nijak teply.

Ja som nikde nepisal ze to je prehrivanim, ale ze mas skusit nabootovat live linux, aby si vedel ci to je windowsom alebo vadnym HW, a skusit na baterku / na nabijacku ci je tam rozdiel. Alebo aj skusit prestat pouzivat pokuswindows10. A skusit odpojit baterku aj nabijacku na minutu.

A skontroluj si pomocou nirsoft bsod viewer ze co to su za bluescreeny tie restarty. Pripadne skus RAM po jednej v roznych slotoch, mozu mat blby kontakt niekde. Apod.

Omlouvam se spatne jsem nejspise klikl na odpoved. Nejdrive zkusim navrhy komentujicich na tebou vyluxoval jsem PC spadlo to znovu nehlede na to. Obnovuju PC do tovarniho nastaveni pokud problem pretrva bude to nejspise a urcite chyba HW. A v mem pripade jakozto uzivatele ntb. Smrtelna a nezbyva nic nez obmenit spotrebni zbozi :-).nastesti jsem v PC nic duleziteho nemel a veci mam ze steamua jinak placene takze o nic neprijdu. Pro me to bude nejlehci varianta.

U Win10 nsa ti tam hend naseru updaty (kludne aj do par minut), takze tym ze to padne o pol hodinu nezistis nic. To je ten skvely Win10 v ktorom sa nedaju zakazat updaty. Mate s tym vela potesenia. Mne to do baraku nesmie, kym tam nedaju zaskrtavatko absolutny zakaz updatov.
P.S. ak mas nieco co sa da robit offline, tak odpoj LAN kabel a deaktivuj WiFi kartu okamzite po obnove, a vobec ho nepripajaj, a rob si nieco offline. Ci to padne. Bez LAN/bez WiFi sa tam nenaseru hned updaty.
Preto som pisal o linuxe, nepisem veci zo srandy. Ale rob co chces.

Win8 je ok tam sa daju vypnut updaty. Start sa pouziva pravym tlacitkom mysi, inac je to normalny Windows. Nepotrebujes W7. Ani W10.
P.S. len sa divim ze ci ti to fakt obnovi Win8, ptz MS pri update na W10 zvykne posahat aj recovery, ak su na disku UEFI oddiely a najde GUID recovery oddielu.