Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký router 2,4+5 GHz ?

Zdravím,
jaký router 2,4+5 GHz by jste mi doporučili ?
Budu jej používat v bytě pro vytvoření wifi sítě .
Připojovat se budou mobilní telefony, tablety, Smart TV.
V pásmu 2,4 GHz je tady těch sítí více, proto bych chtěl i 5 GHz , abych neměl tak zarušené pásmo .
Představoval bych si nějaký router do cca 1000 Kč .

Díky za odpověď.
Petr

gigabitový router neslouží ke gigabitovému připojení na internet, to bys asi nezaplatil.
1) jednak používá výkonnějšího brouka, takže utáhne více domácích pc najednou, respektive jejich spojení.
2) dále má tu gigabitovou část pro výměny souborů v domácí lan - ideální pro přetahování záloh nebo filmů na zmíněnou centrální nasku.
pokud propojuješ hlavně mobilní krámy, tam průchodnost lan neřešíš, jen vzájemné konflikty na wifi.