Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po rozšíření RAM počítač padá

Ahoj, prosím poradte, mám asus m2a-vm hdmi, CPU athlon x2 2700Mhz, chtěl jsem rozšířit RAM z 2*2gb 800mhz na 4*2gb ale padá nebo vůbec nenabehne. RAM mám všechny stejné a i vyzkoušeny. Nějaké špatně nastavení v BIOSu?
Změna předmětu, původně: starší pc (karel)

Tie 2 moduly ked ich mas tak v ktorych presne slotoch? Funguju aj v kombinacii 1. + 2. slot a aj v kombinacii 1. + 3. slot ? A memtest spustit a nechat to 3hodiny ci su bezchyby v oboch pripadoch. Ak ne, tak bud patica CPU alebo slot je nahovno. Ak su ok tak je skor problem s vysokou zatazou vedeni, potom bud dvihnut to napatie alebo znizit rychlost.

S/N neni model.

Skusaj memtest86+ aj ked ich mas RAM po jednej, ze "funguje" Windows este neznamena ze funguje RAM. Aby si zistil v ktorej je pripadne problem alebo v ktorom slote alebo v ktorej kombinacii.

Keby boli vsetky RAM vporiadku tak znizenie frekvencie na 667 a zvysenie napatie pomoze, nevieme co tam presne robis.
Do BIOSu skus aj defaults, a skontroluj jaku mas verziu BIOSu a jaka je posledna na webe dosky, pre tu dosku presne (aj rev.). Teoreticky by mohol nieco BIOS nastavit blbo pri 8GB, ale to moc nepredpokladam.
Windows by teoreticky mohol mat nejaky problem, preto mas najprv robit memtest, aby si vedel ci a ako pracuje RAM subsystem, a kde a jak sa prejavuju nejake chyby, ci to je furt stejne alebo nahodne alebo memtest nenajde ziadnu alebo co. Od toho sa da potom nieco uvazovat.

Skus pripadne aj nabootovat instalacku Win so vsetkymi RAM a defaults v BIOSe, sekne sa aj ta? A aj live linux (ubuntu.cz). Ten ma nejake problemy?
Menice na doske mozu byt uz nahovno, tak preto. Ked ma problem vsetko, tak je to HW problem a ostava ti potom jedine zvysovat napatie alebo vymenit dosku apod.

Tak jsem včera ještě hledal na neco co s tím a všude měly problémy jako já, memtest sem nedělal, zkusím dnes. Upgradoval jsem Bios a tet mi zůstane seklá na uvodní obrazovce a ani do Biosu se nedostanu, takže podtaktovat ani zvýšit napětí u nich nemohu, se 4gb šlape v poho. Počítám že to budou paměti (nějaké levné číslo: HY5PS1G431C, SNAD SEM CO NAŠEL DOBŘE) jinak už nevím.

Nekdy pomuze Clear CMOS jumperem na desce.

Jinak samozrejme muzou byt nove pameti vadne, ale pravdepodobnejsi je nekompatibilita starych a novych pameti. V tom pripade muzes jeste udelat hokus-pokus nebo-li prozkouset vsechny moduly ve vsech slotech.

Ono se totiz muze stat, ze zatimco pamet A je nekompatibilni s pameti B, tak pamet B s pameti A jede, to znamena, ze pokud si to BIOS osaha v jinem poradi, tak PC najede.

Kdybys nahodou preci jen nejak uspel, tak nezapomen, ze po te musis udelat Memtest, ten bys mel nakonec udelat vzdy, kdyz pridavas do pocitace pamet.

deska 8GB (4x2GB) podporuje
vsechny 4 pameti jsou HY5PS1G431C
zvlast funguji a memtest je OK
reset cmos jsi udelal, baterku biosu jsi vyndal, nasledne po zandani baterky a spusteni pocitace jsi vlezl do BIOSu a dal load bios defaults

kdybych ti neveril, rekl bych nemozne, ale i tak proste neni co dal poradit, udelal jsi vsechno co jsi mohl.