Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digitální zrcadlovka

Dobrý den,
uvažuji o koupi digitální zrcadlovky.Zaujal mne Nikon Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR nebo Canon EOS 1300D + 18-55 DC III
Máte s nimi někdo zkušenost nebo poradíte něco jiného ?
Díky za odpovědi

V té sadě je právě objektiv DC-to je ten nejhorší objektiv bez stabilizace, bral bych sadu s objektivem 18-55 STM - to je velmi solidní základní objektiv s tzv. krokovým motorem - tichý a rychlý, stabilizovaný a opticky velmi slušný. Vemte raději sadu s tímto lepším základním zoomem, telezoom dokoupíte později-pokud budete mít tu potřebu.

No vždycky platilo, že nejlepší zoom jsou nohy :-). Jen EF 50/1.8 je jeden z nejhorších objektivů, který kdy Canon vyrobil. Kvalitní pevná skla jsou velmi drahá a tak skoro každý začátečník sáhne po nějakém tom zoomu. Ale jinak souhlasím, rozhodující je objektiv.

Ten objektiv 1,8/50 je opticky kvalitní.Problém je ale v tom, že na formátu APS-C se z ohniska 50 mm stává ohnisko 80 mm a to je na běžné fotografování moc dlouhé. Jako základ ho nedoporučuju, citelně by chybělo široké ohnisko. Jako doplněk k základnímu zoomu např. na portréty ano.

Když už chceš Canon, tak místo těch 2 průměrných objektivů bych koupil 1 "lepší" a to 15-85/3,5-5,6 (těch 15 mm na začátku velmi rychle oceníš). Ta 18 na Canon APS čipu už je poměrně "dlouhá" a chybí širší záběr. Pokud teda nechceš fotit hlavně ptáčky nebo letadla ...

Ten objektiv 15-85 je poměrně drahý, otázka kolik chcete investovat http://objektivy.heureka.cz/canon-ef-s-15-85mm-f-3 _5-5_6-is-usm/recenze/#section Ty dva objektivy, které uvádíte v setu jsou oba DC, u toho 75-300 by už mohla vadit chybějící stabilizace. Jsou to nejlevnější, nepříliš kvalitní objektivy. Doporučuju jako dobrý základ toto https://www.czc.cz/canon-eos-100d-18-55mm-is-stm/1 25516/produkt k tomu časem tento teleobjektiv https://www.czc.cz/tamron-sp-af-70-300mm-f4-5-6-di -vc-usd-pro-canon/78983/produkt a tento širokoúhlý zoom https://www.czc.cz/canon-ef-s-10-18mm-f-4-5-5-6-is -stm/153244/produkt podle potřeby, jsou to věci za přijatelnou cenu, samozřejmě se dá nakoupit mnohem dráž...

Toto je vcelku dobrá volba, do toho bych šel. Nejvíc asi využijete ten základní zoom a ten teleobjektiv má mikro USM ostření, takže to taky nebude zlé. Ten 75-300 sice není stabilizovaný, ale pokud to nebude "hlavní" objektiv, tak nevadí.

Souhlasím, Canon EF-S 15-85mm f/3,5-5,6 IS USM je velmi dobrá volba, je ale drahý, stojí asi 20 tis. + tělo např. EOS 100D asi 10 tis. - to je dvojnásobek celého toho setu. Pokud to nevadí, je to dobrá volba. Je ale větší a 3x tak těžký jak 18-55 STM.

Jak už jsem jednou psal:

Místo těch 2 průměrných objektivů bych koupil 1 "lepší" a to 15-85/3,5-5,6 (těch 15 mm na začátku velmi rychle oceníš a 85 mm na APS čipu už je dost dlouhé ohnisko). U setového 18-55 mm chybí širší záběr.