Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilní FPS po upgradu GPU / Nelze taktovat v MSI Afterburner

Zdravím,
včera jsem vyměnil grafiku msi r9 280 gaming 3g za msi rx 470 gaming x 4g.
Zkoušel jsem několik her a při každé jsem narazil na podobný či stejný problém. FPS neustále skáče z 60 až na 3 apod. - neustále = 2-4s 60, pak skok na +-3 a zpět.

Další problém se týká programu MSI Afterburner. Před upgradem mi krásně ukazoval věškeré info ke grafice - mohl jsem upravovat rychlost větráčků a taktovat.
Po výměně grafiky už nemůžu, nastavení jsou zašedlé. Afterburner sice detekuje, že mám v pc rx 470, ale neumožňuje mi řídit otáčky větráčku a ani taktovat.

Sestava a software:
intel i5 4460
msi rx 470 gaming x 4g
mb msi H81MP33
2x 4gb 1333mhz ram
seasonic 550w 80+ bronze
MSI Afterburner 4.2 (zkoušel jsem i betu)
ovladače Crimson 16.7.3

Kdepak může být problém?

Tak nepouzivaj autodetect hovadiny ptz aktualne su 16.8.2
http://support.amd.com/de-de/download/desktop?os=W indows+10+-+64 predpokladam ze mas 64bitovy windows

V spravci zariadeni u grafiky v detailoch vidis verziu ovladaca, skontrolujes si ju potom mala by byt 16.30.2311 je to na tom AMD webe napisane. Ak tam windows nadrbe nahodou nejake svoje nezmysly cez update tak to odinstaluj a zakaz.
A restartuj Win po instalacii ovladaca.

Tych 76stupnov je tam v tom momente ked padnu tie FPS na 3FPS?