Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grafika do 6,5k

Zdravím, chtěl bych si koupit novou herní grafiku, max do 6500kč, ale něják se nevyznám ve značkách, tak bych potřeboval poradit.
Zatím jsem si našel, že by pro mě mohla být dobrá tahle - https://www.alza.cz/gigabyte-n960wf2oc-4gd-d241235 6.htm?catid=18842862#alternativy
Jenom je 128bit. Vadí to hodně? Jaký je rozdíl mezi 128/256bit? Mohli by jste mi popř. poradit nějákou do těch 6500kč, aby vydržela nějáký ten rok na úrovni?

PC mám AMD FX-6100 3,80ghz, 8GB RAM DDR3, ASUS M5A97 R2.0
Procesor ale budu časem měnit za i5.

Díky za rady.

Některý lidi jsou blbý dost na to aby se o to pokoušeli. Základ je napsat všechno. Pak nemužeš čekat že se na tohle reaguje. Jakou desku? Jakej procesor? Zustanou ramky? Zdroj? Docela duležité. bez toho je zbytečne vÿbírat grafiku. Navíc je elpší rovnou postavit celý pc.

Ramky, zdroj zůstanou, základku jsem se ještě nedíval.

Zdroj Fortron Hexa 500W (zůstává)
RAM 8GB DDR3 Kingston HyperX Fury CL10 1866MHz (zůstává)

Procesor mám v plánu kupovat i5-6500

//takže pokud možno, mohli by jste mi poradit i nejvhodnější základku k Intel Core i5-6500 - ten budu kupovat určitě..

Sestavu teda budu stavět
Intel Core i5-6500
Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 CL10
Western Digital 500 GB SATA-III
Fortron Hexa 500W

k tomu bych tedy potřeboval vybrat grafickou kartu+základní desku