Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebookové starší grafiky,geforce 320M nebo ati radeon 6470?

dobrý den,vlastním notebook acer aspire,intel core i5 M520-4x2.40GHz,8GB ram ddr3-HDD 640GB sata-ale má slabou grafiku,přesně GEforce GT 320M 1GB s podporou DX maximálně 10.1.Dostal jsem notebook HP pavilion G6 1021sc,který není tak výkonostně dobrý,je to amd phanom 660,2x3Ghz,(což by dle recenzí mělo odpovídat I3 od intelu),4GB RAM ddr3,ale grafika ati radeon 6470 1GB,ale už zvládá DX 11.
dotaz zní,zda-li se mi vyplatí z mého aceru tu geforce 320M vyndat a nahradit jí tou ati radeon 6470?
podotýkám,že vím,že obě karty nejsou integrované,ale vyměnitelné...
nejsem si totiž moc jistý,jestli intel pobere vše od radeonu....
ano-verze skus a vyměň mě už také napadla,ale já bych nerad něco odpálil,tak prosím chlapi o radu,kteří o tom něco vědí...
samotnou výměnu taktéž zvládnu.Vím že se jedná o RETRO grafiky,ale jak jsem již napsal,nechám si nejdříve poradit.....
děkuji všem předem,za užitečné informace

Direct X 11 chci kvůli hrám.....čím náročnější hry,tím větší požadavky na DX .Třeba cod ghost ho chtějí...můžu mít v notebooku nainstalované třeba DX 12(u WIN 10) ale grafika pracuje jen s tím co má nastavené,tedy geforce pouze 10.1-tedy nekompatibilní.
Další věc je ta,že video jsem zhlédl,a mohu s klidem říci,že na konci videa je vidět druhá strana desky kde je grafika,ale já to mám úplně jinak....tu grafiku už mám venku....řečeno,od chlaďáku jsem odšrouboval 2 šroubky,odstranil chladící těleso,a grafiku jsem vytáhl stejně jako třeba když taháš procesor....takže vyměnitelná je(dedikovaná)...a ta geforce taktéž...jen chci vědět,protože to fakt nevím,jestli tomu notebooku neublížím,když to vyměním........sloty jsou zcela totožné.....je to jako u PCI-E
fotky,pokud to zde jde,mohu doložit......díky za odpověď

Zhoriet by nemali ptz MXM je standardizovany a ak slot vypada stejne tak je to aj stejna verzia, ale neda sa to garantovat, vyrobcom nikto nepredpisuje jak si maju zapojit konektory v NTB, je to vylucne vec vyrobcu, moze si zapojit co chce jak chce.
Ale aj ked to sedi nemusi to spravne fungovat. A chladic ci bude spravne sediet je tiez otazne.

(a neni to otazka nejakeho intelu a radeonu, ti s tym nemaju nic spolocne intelu je uplne fuk ci ma radeon grafiku a radeonu je uplne fuk ci ma intel CPU, ale je to otazka vyrobcu NTB a zapojenia slotu a urcitych specialnych veci napr. DC menice a ich maximalne prudy, BIOS a ulozenie specialnej tabulky ktora hovori jake ma karta vystupy a kde a podobne veci, atd. Fungovat to moze a nemusi.)

ok,chápu...takže na vlastní zodpovědnost.....tak já to risknu a dám vědět...za 1-2 dny.....nemůžu tu být celý čas...mě šlo i to praxi,jestli se to vůbec vyplatí to vyměnovat kvůli výkonu....protože já osobně si myslím že ta radeon je o něco lepší,ale je to můj laický názor a chtěl bych slyšet někoho jestli se to tedy vyplatí........bez důsledků,pokud bych něco já udělal špatně

asi máš pravdu,kašlu na to......stejně bych na tom CoD ghost nerozeběhl....je to přeci jen RETRO,ale tobě děkuji Za odpověď A SPOLUÚČAST....rozmluvil si mi to :-)....jen mi poraď dle možností,kde se dají kupovat takové grafiky do notebooků...třeba geforce 720M a víše......já googlím,ale bez úspěchu...