Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet

Dobrý den,
mám takový problém s odezvou a potřeboval bych poradit.
dnes jsem vymněnil starší ADSL modem za výkonnější VDSL modem, avšak odezva se níják nesnížila.
při výměně jsem avšak neměnil kabely k telefonní zástrčce, tak mě napadlo jestli to není tím.
(odezva blbne jak na mém notebooku, tak i na stolním PC, takže síťovou kartou to asi nebude)
tak se ptám, může to být opravdu zastaralým kabelem, a nebo jsem udělal v Nastavení modemu nějákou chybu?
Internet mám u O2- 40 Mb/sec.

Prenosova norma zavisi od providera resp. od DSLAMu, len vymenou modemu sa nic nezmeni. VDSL neni "vykonnejsi modem", je to ina prenosova norma.
Neviem co myslis tym "odezva blbne", ak mas problemy tak to moze byt aj napr. nahovno kablami rozumj blbe spoje na konektoroch apod, alebo ine podobne problemy. Ked mas problemy tak v prvom rade kontaktuj providera.

P.S: ak mas splitter medzi zastrckov a modemom (odbocku pre telefon), tak to skus zapojit modem bez splitteru rovno do steny.

Ked to mas vsetko pospajane kablami tak je niekde problem bud v kabloch alebo u providera, vies si to pozret trebars prikazom tracert nejakyserver, ze kde vznikaju dlhe odozvy. Opakovat velakrat nech to ma nejaku vypovednu hodnotu. (a skusat aj IP svojho routera nech vies ze ci to vznika u teba, a pripadne aj IP providera nech vies ci sa dostanes bez oneskoreni aspon na neho, atd)

Ak sa pripajas cez wifi, tak to je tym.