Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dal jsem obnovu systemu do tovarniho nastaveni a nic nefunguje

jde o NTB
toshiba satellite c55-a-1tf

dal jsem obnovu systemu do tovarniho nastaveni (ne format C)
jednou to bylo v pohode, kdyz jsem to dostal mel jsem ho asi 2 mesice a dal jsem ho opet do tovarniho nastaveni (opet stejne jako predtim) bohuzel se mi nejakym zpusobem smazal i windows a pise to jen ,,checking media" a po chvilce ,,no bootable device-please restart system" a tak porad dokola ale pc melo jiz predinstalovane W 8.1 tim padem nemam ani CD s instalaci tak jsem si pres druhe PC stahl Linux UBUNTU ale ani to mi pres flasku nejde co mam delat?...jsem v konci dekuji za rady
Změna předmětu, původně: Prosím o radu nejakeho zkuseneho cloveka (karel)

V prvom rade vyber vsetky USB sticky a SD karty, a skus to znova zapnut.
Alebo si v BIOSe nastav spravne sposob bootovania (spravne poradie a uefi boot a secure boot, versus legacy boot)

Obnova sa da spustit mackanim spravnej klavesy po zapnuti, toshiba ma tusim ze drzis klavesu 0 a zapnes notebook. Robil si to tak?
Ked uz si tam mal W10 tak ten mohol original recovery posahat, ak uz nepojde ani to od vyrobcu. Potom sa da este stiahnut si W8.1 instalacku z webu MS, ak to nebola verzia "with bing" pre tu neni instalacka (alebo aspon kedysi nebola) na MS webe.

P.S. a ubuntu nabootovat ide vzdy, az si ten USB stick spravne vytvoris, a spravne nastavis BIOS.

no nevim stale nic..:/ delam co jde a stale nic i jako primar boot jsem dal usb a stejne to nefacha mam to ve formatu ISO tak ja uz nevim...porad je to to stejne...mam tam jak W7 HP tak LINUX i jedno a pak druhe a stale nic..

no jenze ted kdyz se regnu tak se smaze toto vlakno ze?...jinak mohl bych poprosit nejakeho ,,maga pres PC" zda by byl ochoten me navest nejak tak abych tomu porozumnel?..ne ze by mi tu radil spatne ale necemu tak nejak nerozumim..:/ asi jsem fakt uplne hloupej..

proč sem dáváš fotku v rozlišení 12 miliónů pixelů? jsi normální? tvůj monitor má takové rozlišení, aby to zobrazil?
proč to dáváš na nekompatibilní lightshot? někdo ti tu něco udělal? neumíš najít český imagehosting bez zmrdoskriptů?

poslední pokus:

ale nevim zda kdyz zadam serial key z netu tak to bude v pohode

jestli ten systém nebyl legální a kradeš i product key:
opravdu je pro tebe problém nabootovat partition manager? tak proč se do toho sereš a nenecháš to někomu, kdo už viděl pc před sebou?

ale na zloděje nereaguju, dál ať se tím baví, kdo neví co s časem.

Nejaky iso subor na USB sticku nenabootuje ani nahodou. Mas to tam dat spravnou utilitou, jak je napisane v navode u toho linuxu. A vypnut secure boot v biose apod., nestaci len nastavit boot order. Pisal som to uz 2x, toto je treti krat. Stvrty krat sa mi to uz nebude chciet pisat. Ale plati to az do konca vesmiru.

jak rikam asi jsem blb*j ale ja jsem si stahl ISO soubour...v PC s nejvetsi pravdepodobnosti BOIS ani nemam a pokud ano nevim jak se tam dostat pac nebyt tve rady nedostal bych se ani na vyse prilozene screeny....tutdiz bych poprosil alspon rict jak z toho ISO udelat soubor ktery ten boot prelouska ja temhle vecem totiz moc nerozumim a tapu v tom a tudiz jsem uplne zoufaly....rano ma jit ten NTB pryc ale v tomhle stavu ho nemuzu predat..:/ proto bych potreboval nekoho kdo by me krok po kroku navedl jak na to...

Ked si tahas linux tak tam mas aj navod. stahnout uplne dole kliknes si na ten cerveny podskrtnuty text instalace z flash disku.

Ked tahas instalacku windows, tak tu si stiahnes z MS stranok (klikas tam na vytvorit media pro jiny pocitac), spustis ten tool co to stiahlo, a ten vsetko vytvori spravne.

Na tie obrazky sa teraz nedostanem, ale to je asi nepodstatne, ked si len tak nakopiroval iso subor na USB stick, tak ich ani nepotrebujem vidiet.

Aha dostanem sa na nich, boot mode bude bud v sekcii Advanced, alebo v sekcii Exit, alebo nikde (ak to je starsi ntb tak vie len legacy, alebo je to napevno nastavene na uefi boot, pripadne aj na secure boot, to ti ale napise potom inu hlasku).

Preco neobnovis tie windows drzanim klavesy 0 a zapnutim notebooku? Potrebujes zalohovat data alebo co?

kdyz jsem stiskl 0 jak na numericke tak na normalni klavesou tak nejde jen F12 me postrcilo ,,dal" tudiz pracuji jen s touto moznosti

jinak uz zkousim pres UNetbootin prekopat ten linux tak aby to skousl ten boot pak z linuxu uz iso jde spustit ze?

PS mam stazeny i ISO w7 hp ale nevim zda kdyz zadam serial key z netu tak to bude v pohode

Ked mas iso windows, tak nerob nic s linuxom, ale stiahni si z microsoft stranky (google ti najde) "microsoft USB download tool" a s nim si das to iso spravne na USB stick, zvladne to kazdy len vyberes co a kam a mackas zelene tlacitko.

A serial key z netu urcite nebude v pohode. Daj tam original windows jaky tam dal vyrobca, instalacky W8.1 aj W10 su oficialne na webe MS.
P.S. Ak tam bolo povodne W7 tak mas licencne cislo kdesi pod baterkou zospodu, ak tam bol W8 alebo vyssi tak je licencne cislo priamo v BIOSe a instalacka spravnych Win si to sama precita

byli tam w8.1 ale stahl jsem si 7 hp tudiz nevim kde bych sehnal ten serial key...

E: udelal jsem to dle toho co jsi mi poradil...a stejne to neprelouska..:/ a to davam i to boot pres USB i jsem to nechal samovolne a stale nic...tak ja uz nevim..

tak ted to delam pres tohle https://www.microsoft.com/en-us/software-download/ windows8 tak jestli ani tohle nepujde tak skacu z okna..:/ sedim u toho od 10 od rana..:/