Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC po vypnutí nevidí USB TV tuner.

Na stolním PC používám USB televizní DVB-T tuner a potýkám se s jedním problémem. Pokud PC vypnu a znovu zapnu, tak počítač TV tuner nevidí (není ani ve správci zařízení). Když tuner vytáhnu z USB a poté jej znovu zapojím, vše začne fungovat. Netušíte někdo, kde by mohl být problém? Nechce se mi vždy lézt pod stůl abych tuner odpojil a znovu zapojil. Mám ho sice na krátkém prodlužovacím kabelu, ale je schován pod stolem.
Konfigurace: Zákl. deska Asus Z170 Pro Gaming, DVB-T tuner Evolveo Mars, OS Win 10 Pro.

Jenom teorie - zkusil bych na tech USB (ve spravci zarizeni) zrusit volbu Povolit pocitaci vypinat zarizeni z duvodu uspory energie. Treba to pak prestane.
A nebo bych jeste vypnul to uspavani/rychly start, jestli to taky nema vliv na ty USB porty...

Tuto volbu v BIOSu nemám. Zkusil jsem zapnout/vypnout USB XHCI Hand-off, ale nepomohlo to. Už nevím co s tím. Dříve mi to na Win10, ale jiné desce nedělalo. Pokud po vypnu PC, ale nevypnu prodlužovačku (tzv psa), je vše OK. Pokud PC úplně odpojím od elektriky, tak už PC USB TV tuner nevidí. Musím ho odpojit a znovu připojit. Pak se chytne okamžitě.