Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PCi a PCiExpress

Caute, mam problem :-)

Mam na TV napojeny maly PC s miniITX doskou na ktorej je iba PCI Express 16 a kvoli audiu, by som do neho chcel vlozit zvukovku EsiJuli@, ktora ale vyzaduje PCI slot.

Je mozne to nejako urobit? Nejaky adapter... hocico.

Dokonca problem je o to vacsi, ze sa asi ani neda kupit miniITX doska iba s PCI slotom. Vsetko uz su len PCI Express 1 alebo 16.

Budem fakt vdacny za radu

Ježku, ty sběrnice jsou něco diametrálně odlišného (ani to vedle sebe neleželo - jedna paralelní, druhá sériová). Neexistuje /pokud vím/ redukce. Jedině koupit jiné (stoleté) prkno, které slotem PCI slyne.

edit: Ono to mate. PCI znamená "Peripheral Component Interconnect", tedy dle definice je to jakákoliv sběrnice (sériová či paralelní).