Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní sestava do 18 000

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda-li by se zdě nenašel někdo hodný s troškou času a nepomohl by mi při výběru komponentů do herního počítače.

Počítač by byl využíván na live-streamování & editaci videí & hraní her. Bohatě mi bude stačit, pokud bude zvládat novější tituly na střední kvalitu.

Něco jsem si již složil, ale nevím, jestli jsem si vybral dobré komponenty, jelikož je to poprvé, co skládám počítač.

[Bez_n_zvu.png]

Limit : 18 000
Case : Nemám
OS : Mám
Monitor : Mám
HDD a Mechaniku jsem zatím nevybíral, ale stačí mi 500GB

Předem děkuji za všechny předložené návrhy na změnu případně na celou sestavu.

Co se tyka komponent, ktere jsi si navrhl, tak:

deska OK
zdroj vyslovene spatnej (podivej se po Seasonicu S12 520W)
procesor OK
vetracek muze byt, ale dal bych prednost Arctic Fan F12 PWM
skrin, pokud se zamysli maximalne jeden HDD + jeden SSD je OK
pamet pozor, chce to kit 2x4GB, kvuli dualchannelu, 2x8GB by bylo zbytecne, znacka OK
grafiku radeji nereferencni, ktera tak priserne nerve

Šla by tato grafická karta? https://www.czc.cz/msi-r9-380-gaming-4g-4gb/174124 /produkt
Bohužel nevím, zda-li je nereferenční, jelikož jsem do dneška ani nevěděl, co to znamená.

Zdroj vezmu tedy ten Seasonic S12 520W

RAM : https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-8gb- 2x4gb-ddr4-2400/168552/?

HDD a SSD hodlám mít po jednom, jelikož doteď jsem nebyl schopen využít ani 600GB na svém notebooku.

Takze si to zopakujme:

MSI B150M Mortal
Seasonic S12 520
Intel core i5-6500
Arctic Fan 12 PWM - sice ti tu pisou, ze jeden vetracek staci, ale vem ten druhy, jeden das dopredu jako nasavaci a druhu dozadu jako vyfuk, co se tyka hlasitosti, tak dnesni vetracky jsou pomalobezne a nervou, takze neni proc nedat dva
Silentium PC Regnum
Crucial Ballistix lt 8GB (2x4GB) - protoze jsou ty pameti za stejnou cenu jako nepretocene od Kingstonu, tak neni duvod je nevzit, provozovat je uzivatel bude na automatiku, takze mu pojedou normalne na 2133.
mechanika Lite-On iHAS 124 nebo 122
disk WD Blue Ex 1TB
na SSD asi nezbudou penize, ale pokud ano tak vzit 250GB napriklad levne a porad dobre je Crucial BX200 240GB, kvalitnejsi ale drazsi je Samsung 850 EVO

grafiku ber bud GeForce GTX1060 nebo pokud potrebujes setrit tak levnou volbou je GTX950, nic jineho od NVidie nema smysl nekoukame-li na highend grafiky, na ktere nemas finance. no a potom je moznost vzit od AMD RX470 nebo RX480, nic jineho take nedava smysl.

Ja bych volil tuto GK: https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-470-gaming-x-4g-4 gb-gddr5/196923/produkt

nebo kvuli financim tuhle: https://www.czc.cz/msi-gtx-950-2gd5-ocv1-2gb-gddr5 /192858/produkt

Ale samozrejme GTX950 je pri tvem ucelu spis nouzovka, takze to zvaz.

Jeden vetrak mas ve zdroji, do nej samozrejme vubec nepolezes, jeden mas v bedne vzadu uz od vyrobce a tenhle das do bedny dopredu. Akorat neber Arctic Fan F12 Pro PWM, ale jen Arctic Fan F12 PWM, ty "PRO" nejsou dobre.

Ale ten monitor neber, neber monitor s TN technologii, to je dneska uz opravdu leda nekam do kanclu, kde u toho ani nikdo nesedi a jde k tomu jen obcas. Dneska uz to chce IPS nebo PVA, treba nektery z techto ale na vyber uz jich je hodne:

https://www.czc.cz/benq-ew2440l-led-monitor-24/144 733/produkt

https://www.czc.cz/philips-240v5qdab-led-monitor-2 4/180274/produkt

Edit:

Jo a jeste jedna vec, pokud se nespokojis s hlucnejsim box chladicem dodanym k procesoru, tak si muzes koupit lepsi, ktery je tissi, asi nejlevneji jak to jde takto:

https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-lt-he1012 /187660/produkt

Tak to vezmem zvrchu :-)

Prkno skvělé
Zdroj tragický - mrkni na Seasona
CPU skvělý
Větrák? Proč?
Bednu neznám
RAMky raději 2x4GB v duálu, Kingston
Grafiku raději nějakou nereferenční
Disky dva: na systém SSD 250GB (Crucial MX nebo Samec EVO) + terový WD Blue na data
Bižuterii neřeším

Tož tak.