Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jméno MySQL databáze na hostuju.cz ?

zdravim, sem v tomhle zacatecnik - rad bych rozjel Wordpress a tam musim v :
wp-config-sample.php
vyplnit polozku:

define('DB_NAME', 'putyourdbnamehere');    // The name of the database

a v tutorialu pisou jmeno databaze zada poskytovatel, ja sem tam par minut hledal ale nevim, nevite?
ps: mam domenu tretiho radu u nich

diky

dekuju sem slepej. ale i tak mi to nefunguje :(

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-includes/classes.p hp in /home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-blog-header.php on line 8

Warning: require_once(/home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-inclu des/classes.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home2/www/hostuju/adresa/wp-blog-header.php on line 8

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-includes/classes. php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-blog-header.php on line 8

soubor kterey zminuju vypada takto:

/ ** MySQL settings ** //

define('DB_NAME', 'adresa_hostuju_cz'); // The name of the database

define('DB_USER', 'adresa'); // Your MySQL username

define('DB_PASSWORD', 'heslo'); // ...and password

define('DB_HOST', 'localhost'); // 99% chance you won't need to change this value

define('DB_CHARSET', 'utf8');

define('DB_COLLATE', '');

netusite prosim ?

To už vypadá na problém při instalaci WP, připojení k DB by mělo být v pořádku. Možná jsi zadal špatně cestu do rootu webu nebo instalace WP. Bylo by potřeba zjistit, co WP vyžaduje k běhu a porovnat s nastavením serveru (phpinfo). Může být např. vyžadováno safe_mode ON nebo global_variables ON a podobně...

dekuji, prinosne privedlo me to na tutorial:
http://edumach.org/blog/wordpress-instalace-a-nasta veni-krok-za-krokem-1-cast/

zkousel sem to nastavit tak jak rika ale troskotam na kroku:

Nyní je ještě potřeba vytvořit složku /wp-content/uploads a upravit její přístupová práva (CHMOD) na hodnotu 777. Tam se budou ukládat vámi nahrané obrázky a soubory.

U souboru .htaccess nastavte práva (CHMOD) na 775

vim z C ze je chmod pristupove pravo k souboru, ale muzete mi rict kde se to nastavi, resp. jaka kombinace hodnot je hodnota 777 v kftpgrabberu?
viz. screen:

.htaccess kde najdu uz vygooglim (myslel sem ze je to maly soubor v rootu, ale asi ne) jde mi hlavne o ty kombinace 777 a 775.diky

udelal sem to pres gnome commander....

stejne to nefunguje, jel sem tady podle toho navodu:
http://edumach.org/blog/wordpress-instalace-a-nasta veni-krok-za-krokem-1-cast/
a proste porad ta sama chyba:

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-includes/classes.p hp in /home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-blog-header.php on line 8

Warning: require_once(/home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-inclu des/classes.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home2/www/hostuju/adresa/wp-blog-header.php on line 8

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-includes/classes. php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home2/www/hostuju/adresa/wp/wp-blog-header.php on line 8

asi zkusim wordpress diskuzi, kdyby ste ale nekdo tady vedel pls dejte vedet.dekuji

parada na tom foru me privedli na myslenku. nejsou tam slozky, on totiz xarchiver neumi rozbalovat slozky (bo to nemam defaultne zatrhle v nastaveni) tak sem pouzil neco jinyho a nahazel to tam.uz to hlasi neco jinyho:

Can’t select database

We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the adresa_hostuju_cz database.

* Are you sure it exists?
* On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like username_wordpress. Could that be the problem?

If you don't know how to setup a database you should contact your host. If all else fails you may find help at the WordPress Support Forums

bohuzel se pletete, "adresa" je jen me cenzurovani webu, samozrejme tam mam vyplneno spravne.
na wordpress foru mi radi ze je polozka DB_NAME spatne vyplnena ale neni, mam maadresa_hostuju_cz
takhle mi to pisou i kdyz se prihlasim k svemu uctu, neni spis mozne ze nemam svoji databazi? ze jsem si treba pri vytvareni free uctu u hostuju odskrtl vytvorit MySQL databazi ?

prominte nemyslel sem to zle, chapu ze sem chodi dost jelit a pouzivat vesteckou kouli porad...
kazdopadne: sam na jednom foru delam poradenskou aktivitu takze vim co to zere casu a hlavne nervu, takze jeste jednou dopredu diky za Vasi ochotu a cas ;-)

tady je obrazek z phpMyAdmin
aaabz6.png

ehm tak v tom pripade kazdy z toho obrazku cteme neco jineho. ja si to vylozil ze databaze neexistuje, cervenym pismem vlevo nahore i pisou ze databazy nelzeč vytvorit (opravneni).

ale je to proste jak rikate:
vse je spravne vyplneno, jestli potrebujete hodim sem wp-config (jeho obsah) znova, ale nemyslim si ze muze byt chyba na me strane. myslite si ze se se mnou bude podpora bavit- nemate zkusenosti s hostuju.cz ?

Na tom hostingu máš povolenu jednu databázi - ta už existuje, vlevo vidíš tabulky, které obsahuje. Červeným písmem je upozornění, že nemáš oprávnění vytvořit novou (tj. druhou) databázi, což je pravda.

Ještě jednou sem napiš postup, jak instaluješ WP a co to hlásí. Ještě jednou raději zkontroluj přihlašovací údaje, nastavení atributů souborům/adresářům a postupuj přesně podle instalačního manuálu...

A nemusíš mi vykat. ;-)

snad Vas to neurazi, na wikipedii sme vsichni kolegove a vykame si :-) a vykanim vyjadruji uctu :));-)

takze ma instalace:
edit: skrtam A4 meho postupu protoze jsem mozna zjistil kde je problem ! - ten zasrany(sorry bez cenzury) KFTPGrabber a GNOME commander jsou totalne neschopny !!! oznacim soubory ve slozce, dam prava tam to vse poskrtam dam OK oznacim si jeden soubor nebo vsechny juknu na prava(vlastnosti) a je to nezmeneny !!!! musim jit na linux forum a tam zjistit jak tohle resit :/ :/

juj dva FTP programy a oba nefachaj jak maj :/ :/

ne, bylo blahove myslet si ze to je tim, takze sem napisu ten navod

ps: kdyby to nekdo resil tak jako ja: staci stahnout FileZilla a pravy tlacitko mysi na soubory(slozku) ->atributy, zaskrtnout aplikovat i na podslozky a uz to jelo. cca 500 souboru = 10min.

1) rozbaluji toto:
wordpress
(zipko) spravcem souboru (linuxovy pruzkumnik) vysledek: 3.3 MB

2) soubor wp-config-sample.php přejmenuji na wp-config.php
a edituji na:

<?php

// ** MySQL settings ** //

define('DB_NAME', 'adresa_hostuju_cz'); // The name of the database - cenzuroval jsem to ale je to spravne-jednoslovny nazev

define('DB_USER', 'adresa'); // Your MySQL username - ten jednslovny nazev

define('DB_PASSWORD', 'silene_dlouhe_heslo'); // ...and password

define('DB_HOST', 'localhost'); // 99% chance you won't need to change this value

define('DB_CHARSET', 'utf8');

define('DB_COLLATE', '');

// You can have multiple installations in one database if you give each a unique prefix

$table_prefix = 'wp_'; // Only numbers, letters, and underscores please!

// Change this to localize WordPress. A corresponding MO file for the

// chosen language must be installed to wp-content/languages.

// For example, install de.mo to wp-content/languages and set WPLANG to 'de'

// to enable German language support.

define ('WPLANG', 'cs_CZ');

/* That's all, stop editing! Happy blogging. */

define('ABSPATH', dirname(__FILE__).'/');

require_once(ABSPATH.'wp- settings.php');

?>

3) veskere soubory jsou nakopirovany programem KFTPGrabber na me stranky (tedy pres FTP)
programem GNOME commander (obodoba Total commanderu) kontroluji velikost nahranych souboru a upravuji pristupova prava (CHMOD)
dle tohoto tutuorialu:
http://edumach.org/blog/wordpress-instalace-a-nasta veni-krok-za-krokem-1-cast/

edit: na CHMOD pouzivam FTP program FileZilla

+ krok 4 se nevejde do prispevku doposlu

4) do vyhledavace (firefox) zadavam : adresa.hostuju.cz/wp a dostavam znamou hlasku:

Can’t select database

We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the adresa_hostuju_cz database.

* Are you sure it exists?
* On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like username_wordpress. Could that be the problem?

If you don't know how to setup a database you should contact your host. If all else fails you may find help at the WordPress Support Forums

5)
saham po praskach :-D:-D

http://img529.imageshack.us/img529/6690/obrazovkalc 0.png

kdyz do wp-config zadam define('DB_USER', ' information_schema');
tak dostanu jinej error:

Error establishing a database connection

This either means that the username and password information in your wp-config.php file is incorrect or we can't contact the database server at localhost. This could mean your host's database server is down.

* Are you sure you have the correct username and password?
* Are you sure that you have typed the correct hostname?
* Are you sure that the database server is running?

If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the WordPress Support Forums.

pro host:
dekuju za Vas cas ale uz jsem se s tim popral viz. dale

pro vsechny kdo to budou v budoucnu cist:
hostuju.cz ser* na free usery, po trech dnech ani neodpovi na email(vytvoreni databaze), ja mel pouze zajem otestovat CMS, kdyby se mi to zalibilo samozrejme sahnu po placenym hostingu, tohle oni vsak nechapou. Tak sem presel ke konkurenci, kde sem to za pet minut nainstaloval

pls klik na vyreseno