Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna pc skříně a chladiče

Dobrý den, mám tento pc: http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display? docId=c03822271

a moje otázka je, jestli je možné vyměnit chlazení u procesoru popřípadě kdyby jo, tak jaké byste mi doporučili a zda-li jde základní deska osadit do jiné bedny, i když je PC celý OEM. Důvod dotazu je ten, že bych chtěl zlepšit v bedně airflow a snížit teploty procesoru (při startu s vyčištěným chladičem, zapečenou kvalitní teplovodivou pastou mám zhruba 50-60°)

chladic by tam mel jit normalne pro FM2, akorat u vezoveho pozor na vysku, aby se to veslo do bedny

u vymeny bedny vidim mozny problem se zdrojem, nevim co presne znamena internal ATX, ale v nekterych HP a jinych znackovych PC jsou zdroje ktere sedi s ATX co se tyka konektoru, ale nesedi rozmerove, coz by ale nevadilo, musel bys vymenit i zdroj.

deska je uATX, takze musi mit odpovidajici skrin

jinak ale ta teplota je divna, uplne se mi nezda, ze by to byla chyba airflow, nemas chladic co tam je ted, spatne nasazeny nebo nedals tam moc teplovodive pasty?

Chladič je celkem jedno podle mě pokud vyměním bednu. Jen jestli budou sedět ty otvory na desce..

Který zdroj byste mi doporučili?

Teplovodivá pasta je Arctic MX-2, ten chladič, co tam je, je celý hliníkový, plocha, která převádí teplo do chladiče je menší, než samotný procesor jinak chladič je správně nasazený, mám vzadu jakési omezení, které tam je už od výroby aby se utáhl chladič na max ale aby nezničil desku, což mám správně a té pasty jsem dal na celou plochu procesoru objemně méně než zrnko rýže. Pasta je zapečená asi 5 měsíců.