Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nlite

uz dlhsi dobu pouzivam nlite na integraciu zaplat do instal. CD win XP.
v poslednej dobe som zaregistroval v niektorych pripadoch podozrive spravanie sa windows instalovanych z takejto instalacky, takze som si dal tu namahu podrobnejsie analyzovat do coho nlite zasahuje
dosiel som k vysledku, ze okrem ineho nlite bezdovodne odstranuje zakomentovane riadky v inf suboroch!
Na fore nlite mi bolo odpisane, ze zakomentovane riadky z hladiska instalacie nemaju vyznam, co vsak nie je tak celkom pravda:

ak v takto naistalovanom windows chcem zmenit Language for non-Unicode programs a zadam Slovak alebo Czech windows ziada instalacne CD, hoci v pripadne originalnej instalacie ponukne nakopirovanie pozadovanych suborov z disku
ak vsak do font.inf doplnim na prislusne miesto(ako v originalnom subore) riadok ; CP 852/1250 windows uz ponukne nakopirovanie prislusneho suboru z disku

podobnym sposobom sa system sprava ak chcem nainstalovat komponentu Windows, ktora defaultne nie je nainstalovana napr. SNMP t.j. vyzaduje instalacne CD co normalne nie je nutne

rovnako, ak zamerne zmazem nejaky systemovy subor, Windows File Protection vyzaduje instalacne CD. Aj ked v konecnom dosledku je subor nahradeny z dllcache je taketo spravanie podozrive.

Uvedene poznatky sa nezdaju byt kriticke, avsak v konecnom dosledku by mohli vyjst na povrch aj zavaznejsie dosledky.

Myslim ze v starsich verziach som taketo spravanie neregistroval(neviem uz presne v ktorych), kazdopadne to plati pre verzie 1.2.1 a 1.35.

Ma niekto podobne skusenosti?

nlite pouzivam len na integraciu zaplat, pretoze som lenivy robit to rucne ani ani sa mi nechce pisat nejaky cmd.
Rozhodne nefandim nejakemu orezavaniu, ktore v konecnom dosledku vedie len k problemom v buducnosti, hlavne ak clovek ktory to robi nema ani potuchy o tom ako windows pracuje - za tych par usetrenych MB to nestoji a fora su plne nariekajucich chytrakov, ktori poodstranovali polovicu sluzieb, pretoze 'presne' vedeli ktore potrebuju.
Ale ak to niekoho bavi...

Co ma vsak zaraza, su hrube a bezdvovodne zasahy do struktury instalacnych suborov pri integracii zaplat.

Zaznamenal som dokonca premiestnovane a pridavanie suborov v ramcii sekcii, ktore podla mna absolutne neboli potrebne!

vyzera to tak, ze ak s tym autor programu nieco neurobi prestanem nlite pouzivat uplne