Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet

Chtel bych se zeptat proc dost casto vypadava/seka wifi na stolnim PC a na mobilu a ani notebooku ne. Muze to byt zastaralymy drivery? Diky predem za rady.

Připojovat stolní PC přes wifi je nesmysl. Většina USB wifi krámů má potíže už s jednou zdí v cestě signálu. Zkus kabel a uvidíš.
Na zastaralé drivery bych nevěřil, drivery časem nehnijí ani se na ně nepráší. Pokud jednou fungovaly, budou fungovat i za 10 let stále stejně.

Vždy se dá nějaké řešení pro kabel najít.
A pokud je router daleko, tak předpokládám, že signál prochází (tedy - spíše neprochází) přes několik zdí, že? V tom případě nepomůžou žádné drivery.
Ještě se to dá řešit přes PowerLine adaptéry (taky se to tu řeší poměrně často, zkus dohledat).

stolák nemá smysl připojovat přes wifi, rozumnější je natáhnout kabel.

když na wifi trváš, musíš mít rozumný příjem signálu:
wifi adaptér v předním usb a pc natočit směrem k signálu - příjem v zadním usb stíní kolem visící kabely. nebo koupit 0.5m usb prodlužovák.
neměl by to být pidiadaptér s nulovým ziskem antény, ten za zdí nechytá nic.
a třeba inssiderem si zobrazíš, že tě neruší soused.
ovladače různých wifikrámů se chovají různě, problém bývá s mobily. na routeru kvůli nim nastavit wifi zabezpečení napevno: wpa2 + aes

edit: původní systém jsi instalovat asi sám, jak čtu, instalace ovladačů stála za vyliž, pokud se vůbec konala. začíná se driverem základní desky. proto ti periferie kolem chipsetu fungují špatně.