Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava <8k (APU)

zdravim potreboval bych pomoct s navrhem sestavy rekneme tak do 8k cim mozna levnejsi tim lepe

sestava bude slouzit k nejake jednoduche praci ve wordu / PP / Excel. a maximalne prohlizeni mailu

osobne me napadlo postavit neco na AMD a8 7650K jako zaklad

ma nekdo nejaky napad popripade uz hotovy navrh

dodam ze OS dotycna osoba ma tak samo jako periferie takze by se jednalo ciste o "bednu". Hdd by postacil 500GB

Diky.

wordu / PP / Excel. a maximalne prohlizeni mailu

Zbytočne APU na takú prácu, APU je vhodné pre občasného hráča starších hier, prípadne novších na low detaily. Postavil by som to na nejakom Dual Core Pentium.
Malá spotreba. Inak kupovať HDD 500GB sa už neoplatí, 1TB je o stovku drahší +-.

BEZ OS : https://www.czc.cz/110330,180161,193849,157884,158 389,105972,178815,70136,187660/kody
7 700 Kč+ešte si daj do košíka napájaciu šnúru do 230V.

• Premyslel jsi i o alternativní moznosti uz zakoupit takovy ten PC celek, typu Lenovo ThinkCentre, nez neco skladat ?
*Tady ty modely okolo tech 7 000, uz jsou +- vybaveny s Wifi, Bluetooth, 4Gb, hd 500Gb/1T, IGP, CPU Intel (vykon na single-core aplikace), DVD, ctecka karet SD, coz by na tvé ucely mohlo bohate stacit, ale jde opravdu jen o alternativu na tvuj dotaz.

• Ono i za tech +- 7K neni spatny https://www.alza.cz/lenovo-thinkcentre-e73-sff-10d u0-001-d2882684.htm?catid=18842956 , kvalitni ma i konstrukci a provedeni.
* Pro jeho uziti bych vzal spis CPU s lespim vykonem na jedno jadro (i tak je G3250 Haswell celkove vykonejsi, navic o proti AMD A6 podporuje i SSE4/PNI, ulà tedy NNI), i presto, ze APU nabizi lepsi iGP, tim netrvdim ze ja A6 spatna volba, za ty penize to neni tak spatny. Kdyz na to prijde, na nejaké brouzdani po Internete staci i Raspberry Pi2/3 :-) ?