Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oplatí se čekat na neref. model rx 480 ?

Zdravím, už delší dobu se rozhoduju, zda koupit gtx 1060 nebo rx 480. Problém je, že u nás jsou stále k dispozici jen nereferenční modely rx 480. Nevím, jestli se ještě oplatí čekat pár týdnu nebo rovnou koupit gtx 1060. Karta by měla vydržet aspoň 2-3 roky na hraní ve Full HD rozlišení, poté bych ji případně vyměnil za novou.

Ono je to asi jedno. Výkon mají cirka stejný, v něčem je lepší ta, v něčem zase ona. Ta má zase navíc to, ta tamto. Za 2-3 roky budou stejně výkonem v nejnovějších hrách už dost možná na hraně, a je to taky doba, za kterou se vývojáři naučí správně implementovat DX12, takže nynější výhoda Radeonů je hyperbolicky symbolická.

Pokud se tedy nerozhoduješ na základě preferencí, vlastností (AMD - např. FreeSync, DX12; NVIDIA - např. ShadowPlay, Ansel), tak bude asi rozhodujícím faktorem skladová dostupnost...

Se Sapphire jsem nikdy neměl problém, od řady HD7000 a výš, se jejich kvalita velmi zvedla.
Nově začal Sapphire také dávat 36 měsíční záruku, dřív dával jen 24. Nebál bych se toho.
MSI není špatné, ale cena jejich RX 480 je opravdu špatná. Za cenu 4GB verze od MSI máš 8GB verze od Sapphire.

Jak píše Samb, je sice pravda, že MSI má skvělé chlazení, ale připlácet skoro 15 stovek?
Namátkou na Alze je předobjednávka MSI 4GB za 8.300,-, kdežto 4GB Sapphire stojí 6.900,- a 8GB verze 8.300,- a OC 8GB verze 8.800,-
S tou cenou to prostě MSI zazdilo. 8GB MSI má předobjednávku dokonce za necelých 10 tisíc, tfuj.

Jedna vec jsou ceny od vyrobce a druha ceny, ktere nastavili cesti prodejci.

Jinak za Accelero jsem vyplajzl tisicovku na referencni GeForce 570 a to v tom neni prace, ktera s tim byla, docela vopruz, takze okolo te tisicovky jsem asi ochoten priplatit.