Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 3x HDD 3x Win7 (odinst. 2 Win7 z HDD)

zdravím

Mám takový dilema a chtěl bych poradit jestli by to nešlo udělat jinak.

Mám 2 HDD a jeden SSD s windows7 ale nevím jak smazat ciste Windows aniž bych ztratil i data protože je nemám kam zálohovat nebo třídit prioritou "to můžu smazat", "to můžu najít na netu", to musím zálohovat" atd ... :D .

Každopádně děkuji za jakýkoliv tip který mi tu poradíte.

• Pouzivani CLOUDovych sluzeb jsou nekdy taky 20-50Gb reseni :-)/*Dle rychlosti UPload tvé site.
• Kolik to zbylo volného mista na tom SSD ?
Kdyz spustis instalaci Windows bez dejme tomu bez formatovani nebo jiného mazani, po cisté instalaci WIN ti zbyde slozka Windows.old; kde najdes své predeslé soubory, ale vylozene to delat takle, zrejme nejlespi napad nebude :-p

Ale nejak jsi nejsem jist, jestli ty data chces zachovat nebo smazat ?

• Ano, pred instalaci, mas na zacatku v nastaveni kde udavas i cestu kam ma byt Windows nainstalovan (partition) , uvedenou polozku smazes, nebo FORMATUJES.
POZOR : Pred instalaci a mazani, odpoj ostatni HDD, aby nedoslo k nechtenému smazani i obsahu jinych HDDs. /*Staci jen odpojit SATA.

[img=http://www.kodyaz.com/images/windows-7-installation-screenshots/windows-7-installation-6.JPG]http://www.kodyaz.com/images/windows-7-installatio n-screenshots/windows-7-installation-6.JPG[/img]

To nevim, jedine mozna rozdleit dle pripon (které chces zachovat) vsechny soubory a zbyle hromadne smazat, nebo jen zalohovat to co je v DOCUMENTY/VIDEO/MUSIC nebo jaké soubory maji zustat a cely disk naformatovat, smazani ti bude zrejme odepreno, musel by jsi prebirat na temi souboru prava etc, vyslo by te to na 10x delé nez to trideni :-)

na E: mam stary windows a taky mam dalsi windows na F: ... F jsem prestal pouzivat protoze by brzo kleknul z toho vecnyho READ pri startu PC tak jsem si nainstaloval na HDD od znameho dalsi Windows ( E: ) ten jsem používal do soboty než jsem zapojil nově koupený SSD na ktery jsem taky dal Windows ... takze pri startu PC mi BIOS ukazuje jaký ze 3 Windows7 ma spustit a prave kvuli tomuhle ty Windowsy z ostatnich HDD ( E:, F: ).
ale děkuji za rychlou odezvu přeni pekný zbytek roka :D :D :D :D

A to co ukazuje windows pri startu sa da nastavit napriklad pomocou easybcd, okrem inych dalsich moznosti.
Subory windows a to co sa ukazuje pri startu su 2 rozdielne veci. Subory povodnych windows mozes normalne zmazat.
P.S. hlavne sa uisti ze z jakeho disku sa bootuje, aby si si u neho nezmazal zlozku boot a nejake potrebne subory v roote (zavisi od toho jak presne mas nastaveny boot mode a poradie v biose, a jak si tie win instaloval - ktore disky boli pripojene a jak nastaveny boot order pri instalacii)

Hlavně je třeba disky E, F (resp. příslušné bootovací oddíly - oddíly s Windows) označit jako NEAKTIVNÍ. Aby se nenabízely při bootu. Pak už je možné na nich složky Windows a ProgramFiles smazat. To se udělá v příkazovém řádku jako správce, příkazem diskpart (je třeba se s ním seznámit, popisy se dají najít na webu nebo prostudovat vestavěný help). Pozor, nezvorat něco !!!