Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání videa a filmů

Dobrý den .
Omlouvam se pokud uz se to tady nekde resilo ale mam dotaz

Mam cistou instalaci win 7 64 bit mam vse nainstalovani ovladace,direcx,utility a pri pusteniu jakehokoli filmu v ruznych kvalitach i prehravacich se video i zvuk zacne brutalne sekat dokud nepohnu mysi ... pak opet mminutu jede a dela to porad dokola

Mohl by mi někdo poradit ?

Pro info :
Deska : MSi 970 Gaming
Grafika : GB GTX750 Ti
Ram : Kingstone 2X 4 Gb ( 1600 mhz )

Vše je nové .
Zkousel jsem preinstalovat ovladace , system , hrat si s nastavenim ....

KTORE ovladace si tam instaloval? Menuj.
A nainstaluj aj vsetky updaty windows.

Jaky prehravac pouzivas je tiez otazne.
To spomalenie kym nepohnes mysou moze byt tym ze sa na pozadi Win spusti nejaka hovadina, trebars indexovanie ktore sa pri aktivite uzivatela prerusi, a podobne. Ctrl-alt-del a sleduj. Alebo to rovno vsetko povypinaj. Alebo to nechaj 3hodiny zapnute a nicim nehyb.

zrovna jsem po 4 reinstaloval cely system plus zakladni ovladace z cd na zakladovku a grafiku .... a prehravace jsem vyzkousel MPC WPM VLC ... jde jen o to ze mam cistou instalaci systemu nic tam nemam jen zaklad a ovladace plus klasiku jako Directx , visual c++ , klite ted momentalne bez win update zkousel jsem ruzne moznosti intalace , ovladacu atd ... 1. zaklad jen ovladace z CD 2 . zaklad + win update 3. ovladace pres drive booster + update 4. ted pouze cd drivery + jdu momentalne stahnout od MSI a GB drivery

KTORE ovladace? Menuj.
DirectX tam cpes naco a jaky?

Normalne je po cistej instalacii dat tam vsetky spravne ovladace z webu vyrobcu dosky a grafiky a Windows update rucne nahodit a nechat prebehnut komplet a restart a tak dookola. Nic viac nepotrebujes pre to aby si pustil film. A potom pustit film vo VLC.

A po poslednom prebehnuti ovladacov a restarte to nechaj aspon polhodinu len tak stat. Urobi si to dementny test WinSAT na pozadi, indexacie, a podobne debility. Pripadne sa da ten WinSAT test vypnut v planovaci uloh. http://www.win-tipps-tweaks.de/cms/windows-7-tipps /tricks/winsat-windows-system-assessment-tool.html
A aj defragmentaciu uplne vypnut plan (pravy klik na disk-vlastnosti-nastroje-defrag-odskrtnut uplne). Indexaciu nechat prebehnut.

To je Windows. Rozumej tamagotchi zvieratko. To nefunguje normalne len tak hned. Musis mu dat napapat a pockat 3hodiny kym sa vychcije.

teraz opačne: čítaš si ty tie riadky po sebe? nikto ani len netuší, aké ovládače tam inštaluješ a už vôbec nie, aké sú tvoje znalosti a zručnosti...
pochop, že keď napíšeš "po 3 reinstalech systemu ovladacu atd" nikomu nie je jasné čo za ovládače si tam narval, nakoľko si tam ako správna lama ešte pri*ebal ten driven booster...
Ale ak nechceš pomôcť..., proste ti musíme veriť, že si nainštaloval všetko správne...

Jak to tady tak čtu, je to celkem zvláštní problém. Můžeš zkusit jinou myš nebo ji úplně vypojit?

Osobně bych začal od začátku. Tzn. Bios na default, čistá instalace Win bez ovladačů-nic víc a potom zkusit nainstalovat jen VLC player-ten má v sobě veškeré kodeky pro přehrávání. Když by to fungovalo, doinstalovat vešeré drivery: Chipset, lan, audio...
Pokud by problém přetrvával, kontrola RAM pomocí memtest+86 a stabilita pomocí OCCT.

Taky zkontroluj správu napájení, ale po čisté instalaci by to mělo být v pořádku.