Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pamatování ID a Hesla - Síť

Mám v domácnosti Stolní PC a 2 NB. Když se chci z jednoho zařízení podívat do druhého, tak po mně síťové připojení chce pokaždé heslo i přes to, že dávám pokaždé "Zapamatovat přihlašovací údaje". Připojuji se takto, protože Domácí skupina mi nefunguje, asi se Win 10 nekamarádí s Win 8.

domácí skupina je skutečně trotlovina, ale prý funguje od w7 výš. štítím se toho a nepoužívám.

místo toho musí existovat nějaký účet s heslem, pak stačí do zástupce tento příkaz:

net use x: \\ip.adresa.pc\sdileny_disk[$] /user:vzdaleny_ucet jeho_heslo [/persistent:no]

95% windows uživatelů to i přes nápovědu nepochopí, + příklad:

net help use
net use y: \\10.0.0.22\c$ /user:administrator tajne_heslo