Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba 0x000000ED

Ahoj,

v různých fórech jsem se dočetl, že tuto chybu ve Windows 7 (jedna z blue screen of death) lze opravit pomocí stisku F8, poté vybrat položku opravit a pak zadat chkdsk/r. Problém je v tom, dám li položku opravit, nezobrazí se mi nic, jen černá obrazovka. Je možné udělat něco dalšího?

dá sa spraviť to,že napíšeš k čomu presne sa daná chyba viaže,čo ju vyvoláva,samo o sebe 0x000000ED neznamená v podstate nič,len to,že je tam určitá chyba a v súvislosti s tým,čo ju vyvoláva môže mať úplne iné riešenie ako tlačenie nejakého tlačítka.....

Tak je to "modrá obrazovka smrti", bílý text na modrém pozadí, a dole je vypsána tato chyba STOP: 0x000000ED ( v závorce pak další hodnoty 0xxxx), Windows se pak nespustí a dojde jen k restartu notebooku, a vyskočí nabídka opravit tento počítač (doporučeno) a spustit obvyklým způsobem. ( první vede k černé obrazovce, druhé k výše uvedené modré obrazovce smrti) Pokud před startem Windows (Windows 7) stisknu F8, vyskočí mi nabídka, dám-li možnost Opravit tento počítač, nestane se nic, jen opět černá obrazovka, nechal jsem to i víc než hodinu. Omlouvám se za laický popis a prosím o odpověď pro "blbé" Tedy pokud je to možné, co mám krok po kroku udělat. Děkuji moc.

Všechny tyhle "ED" chyby jsem vždy opravil pomocí hirens bootcd (položka Mini Windows XP a tam udělat chkdsk c: /f). Pokud nebylo po ruce hirens cd, šlo to i pomocí instalačního cd pro XP nebo Win7, najet do příkazového okna a tam opět chkdsk...

No právě nedostanu při této volbě ze systému ( tedy F8 a výběr opravit počítač - jen černá obrazovka) při výběru opravit počítač z CD - jen modrá obrazovka se šipkou. Obé jsem nechal víc než hodinu, beze změny :(

spustiť z inštalačného dvd win7 alebo zo skrytého oddielu opravnú inštaláciu,v menu vybrať "opraviť počítač" miesto "inštalovať systém" a tam zvoliť command prompt a doňho napísať Chkdsk/R a pridať písmeno disku,na ktorom je opravovaný systém nainštalovaný,takže pokial je win na disku C,tak celý príkaz bude Chkdsk/R C:,dôležité je nezabudnúť tam to písmeno disku pridať,inak sa príkaz nespustí a nestane sa nič.....nechať to prebehnúť a pokial to nezaberie zadať do príkazového riadku príkaz bootrec/fixboot-platí len pre win7 a pre ED chybu v spojení s unmountable boot volume,ostatné typy win majú tie príkazy trošku iné.......pokial nepomôže ani oprava boot sektora,tak je inštalácia win natolko poškodená,že nieje možná jej oprava týmto spôsobom a bude nutná reinštalácia alebo obnova systému zo zálohy/pokial záloha existuje/...