Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HPET zapnout nebo vypnout?

Zdravím.
Na internetu je mnoho diskusí o tomto "timeru". Podle toho, co vidím, ho mám zaplý v Biosu, ale ve windowsu se používá podle mě jiný časovač, takže ve win je vypnutý. Má otázky zní. HPET vypnout v biosu a nechat vyplý ve win? Nebo Nechat zapnutý v biosu a zapnout ve win? Neb nechat jak to je. Zapnuté v bisou a vypnuté ve win? Přečetl jsem mnoho diskusí online, ale prostě jsem nedospěl k nějakému rozhodnutí. Mám i7 4790, win 10 pro v.1607 jestli to pomůže. Děkuji za pomoc.

Aha tak ve správci zařízení je, protože je zapnutý v biosu, ale ve winech prostě není zapnutý jako jediný, alespoň podle toho cmd příkazu, který nic nenalezne, což by mělo znamenat, že hpet ve win zapnutý není.

Napíšu to srozumitelněji. Není zapnutý jako jediný použitý časovač. To bych musel vynutit ve winech. Moje otázka je tedy, vynutit HPET jako jediný. Nebo nechat HPET enabled v biosu a ve winech ho nechat "upozaděný" aby se používal jen někdy. Nebo vypnout i v biosu aby se HPET nepoužíval vůbec?