Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teploty procesoru po výměně chladiče

Ahoj, právě jsem si koupil chladič na procesor AMD A10-5700, jedná se o chladič SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024.
Předtím jsem měl boxovaný chladič, který ze startu PC držel teploty kolem 55-60°C, po výměně chladiče se teplota prakticky nezměnila, maximálně o 2-3 stupně. Všechno je namontováno správně, teplovodivé pasty (Arctic MX-2) je na procesoru cca "zrnko rýže". Také jsem měnil PC skříň, pro lepší airflow. Nevíte, čím ty vysoké teploty můžou být? Díky.

No na předešlém chladiči mi ukazovaly teploty při startu 55-60° ze startu tak jsem chtěl upgradovat chladič a bednu kvůli průtoku vzduchu který byl v předešlé skříni nulový, tak jsem předělal desku, nasadil nový chladič, všechno pozapojoval. spustím pc všechno klape a jen tak ze zajímavosti se podívám na teploty a jsou stejné, než na boxovaném chladiči. takže nevím, jestli je nějaká závada v programu nebo jestli je všechno na motherboard v pořádku nebo jak to je.. každý program mi měří jinak a když mám v pokoji 24° a procesor mi hlásí nulu a když spustím hru tak 20° tak mi to přijde trošku divné..

Dobře, doufejme, že ten pc povalí tak, jak má a nebude se moc zahřívat. i když ono když se moc zahřívá, tak se zrychlí větrák na chladiči ne? teď má nějakých by očko 750 otáček a kdyby dostával zabrat, tak může využít až 2000 otáček tak si to ten pc nějak sám bude regulovat nebo ne?

Jake nastaveni? OMG. Neda sa to najst na netu, na to treba pouzit hlavu a pripadne aj datasheet daneho HWM chipu.

Co presne tam teda vidis v tom Configure u tych jednotlivych hodnot? Ktora je odkial presne? Mas to tam vsetko jasne napisane, tie pismena su tam ako zasadna informacia pre teba, ne na okrasu.

Ak tam je nejaky DTS/core/CPU senzor priamo V DRUHOM STLPCI A NE TIE HOVADINY NAZVY V PRVOM, tak si ho zobraz a skus zatazit CPU, ci nezacne ukazovat normalnejsie udaje.

Alebo skus si aj v core temp nastavit delta temp od tjmax, ne absolutnu teplotu. CPU nemera absolutnu teplotu. A zataz CPu ci to nezacne ukazovat normalne delta od tjmax.

Ano tak si nechaj zobrazeny ten posledny Core, to je teplota citana priamo z CPU. Tie PCH,MCH a ostatne blbosti predtym zrus, aby si videl to Core potom medzi teplotami, teraz ho nevidis lebo mas vela inych blbosti a nezmesti sa tam.

Tu core teplotu mas potom kolko?
Hlasi to CPU ako rozdiel od svojej maximalnej, a program to preratava. z toho dovodu to moze byt blbo ak program blbo zisti maximalnu teplotu, potom logicky bude blbo ratat aj absolutnu, lebo blba maximalna - rozdiel nerovna sa spravna maximalna - rozdiel.
Core temp by mal mat v nastaveniach moznost zobrazit aj priamo ten rozdiel (delta tjmax), ale otazka je ci vobec spravne cita tu DTS (Core) hodnotu z CPU, ak tam je hovadina tak ne, to si mozes tiez skusit.

A zataz CPU nejakym SW trebars kalkulacka daj ratat 50000 faktorial, potom budes vidiet ci to nahodou nezacne citat spravnu hodnotu u toho core. (pisal ktosi na google ku coretempu v diskusii ze pri zatazi to citalo DTS spravne).

Najdolezitejsia hodnota je ale ten delta tjmax, skus to v core tempe nastavit. Z toho potom vies ci to chladi dobre alebo ne.

A ked si to teda v tom coretempe uz nastavil (pise 70° to tjmax), tak to znamena ze to ma 70° menej jak tjmax. Ked budes CPU zahrievat/vytazovat, tak sa ma ta hodnota znizovat. Ak sa znizi napr na 30 pri max. zatazi dlhodobo, tak to chladi stale perfektne, ptz este by sa to mohlo zohriat o dalsich 30° a furt by to bolo pre CPU v norme.

ten větrák, co mám teď má 10 cm a je originál od toho silentiumpc a ten co jsem měl před tím je cooler master jakýsi s malými lopatkami 8cm, oba mají 4pin ale možné je to, že tam ten má teplotní čidlo.. no, zkusím zapnout hru a zatěžit to co nejvíce. ale jinak moc všem děkuji za rady jsem rád, že se to vyřešilo.