Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komponenty

Zdravím

Moje aktuální sestava je:

Nvidia Geforce GTX 650 TI BOOST
AMD Phenom X4 945 3.00 Ghz
RAM Kingston 8 GB
Základní deska MSI 970A-G46

Jelikož si rád zahraji hry ale tyto komponenty už mi nevyhovují, mám v plánu něco vyměnit ale musím se vejít do 16 500 Kč

Vybral jsem tohle:

Grafika: www.alza.cz
Procesor: www.alza.cz
Základní deska: www.alza.cz
Skříň: www.alza.cz

Chci se Vás zeptat jestli jsem za těch 16 000 Kč vybral dobré věci, nebo jestli se vyplatí koupit nějaký procesor od Intelu a desku na to. Nebo jinou grafiku, a jestli to vše půjde bez problému dát dohromady a nebude nikde žádný problém.

Jinak hraji v rozlišení FULL HD, do budoucna možná ve vyšším ale zatím mi stačí tohle. Díky všem za rady.

Dobrý den,

Zdroj, chladič, ramky máte? prípadne aké? disky? za tu cenu stavať na AMD platforme je podla mna momentálne nesmysl, možno ked prijde ZEN, teraz ale jednoznačne intel. Tú ref. grafiku bych taky nebral, radeji neref teda so zmenenou PCB. Momentálne podle ceny myslím ideálne B150/H170 + Intel I3 6100/I5 6500 a DDR4 ramky 2x4GB Kingston alebo Crucial, ideálne 2133Mhz jak podporuje doska.

Ahoj, Takže není špatný jít do AMD procesoru ? Zase cenově je o proti Intelu přijatelnější pro mě. Původně jsem o RX 480 Přemýšlel ale dočetl jsem se že 1060 je ve hrách až o 20 nebo 30 procent výkonnější, skoro ve většině hrách byla výkonější než RX 480.

Pokud máš takový limit a chceš výkonnější grafickou kartu, tak je určitě Fx-8300 dobrá volba.
Nebudeš dosahovat takového výkonu jako s i5, ale na hry to bohatě stačí a neměl bys mít problém.
GTX 1060 x RX 480 je volba na tebe. RX 480 je lepší volba z dlouhodobějšího hlediska, kdy nové hry, které budou využívat DX12/Vulkan budou dosahovat vyššího výkonu s RX 480, ale u starších DX11, apod. zase lepší výkon podá GTX 1060. S oběma grafikama si ale ve Full HD zahraješ velice slušně :)

Jak si už psala grafiky sa budú "flákat" vždy budú čakať na procesor,... upgrade neni zcela možný kedže ZEN bude na novom socketu, a kupovať pak znova dosku, CPU a prípadne možno aj ram pokladám za fakt utracené peníze, preto bych jednoznačne bral intel....

Já bych do Intelu klidně šel, ale vyšlo mě to už draho, jenom ten procesor od intelu stál skoro 6 000 Kč. To by mě celková sestava s tou deskou, grafikou a skříní vyšla draho. Pro mě bude asi teď lepší volba to AMD. A časem třeba jít do toho ZENU jak tu píšete.

problém je ten že ak nechcete čakať na ZEN, a kupiť teraz na AM3+ socketu, tak zaplatíte za AM3+ sestavu napríklad 15 tisíc, a pak za ZEN 20 tisíc, dokopi 35 tisíc,... pri intelu by ste zaplatily 15 tisíc a když by ste chcely upgradovať nemusite vymienať dosku,... pak by Vám vyšiel upgrade možno na 7 tisíc,...

funguje v pohode neznamená že nespomaluje grafiku... a neni to k hovnu u her ktoré daná grafika utiahne na 30-60 FPS. Samozrejme u hrách ako league of legends bude mať aj 420 FPS a bude vydieť stejnak 60 framov. Ale u Fallout 4 napríklad to môže byť jinak.

záleží od hry, ten FX8xxx hlavně není moc na vysoký FPS, ale výkonnější grafika se dá uživit vždy, zapnu vyšší rozlišení nebo AA, ale třeba GTAV jsem zkoušel a nastavil nižší rozlišení a dohlednost na max a nenakrmil ani GTX660, ale tak zjišťuji, že je hodně náročná na CPU při upgrade na RX470 nárůst výkon tak 0, ale u her co moc nejsou náročný na CPU nárůst i 100%

však jasne, záleží od plno faktorov, i tak pokladám za nesmysl kupovať (platiť) za neco "staré" čo pak o 2 roky nebudu moct upgradovať, tzv. pak zase len budu musieť kupiť novu dosku a CPU prípadne aj ramky,... uvidíme čo prinesie ZEN, momentálne ale AMD je pre mňa neco co nieje vhodne kupovať do ktorého kolvek PC v jakomkolvek limite.

Kdysi mi ale jeden IT technik řekl že tahle moje deska sice podporuje 8 jádrové procesory ale prý ta deska není až tak dobrá a že by na ní 8 jádrový procesor nedával, že max 6 jádrový. Proto jsem chtěl koupit novou desku. Ale pokud říkáš že ten procesor zvládne tak jí kupovat nebudu.

No vidíš to, já jsem si vůbec nevšiml.
Ty máš MSI 970A-G46 a chtěl si místo ní kupovat horší kancl desku MSI 970A-G43? :D
Ta deska co máš je pro Fx-8300 dostačující, osobně mám tu samou a mám v ní žravější 125W Fx-8320. Fx-8300 je 95W.

Takže si vyber, nechej si Desku i ten Phenom a kup RX 480/GTX 1060 a příští rok si koupíš AMD Zen, nebo si teda připlať na DDR4 RAM, novou desku a Intel Skylake i5.

Já vím že ta moje aktuální deska podporuje 8 jádrové procesory, ale jak jsem již výše psal. Jeden IT Technik kdysi řekl že ta deska není žádná sláva a 8 jádrový procesor by do toho necpal, max. tak 6 jádrový. To mě právě trochu odradilo a proto jsme chtěl jít do výkonnější desky. O té desce co jsem chtěl koupit psali na alze že je výkonná a vhodná do herních do počítačových sestav. Ale asi to bude teda kec :-). Kupovat jí nebudu.