Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kali Linux - instalace programů

Ahoj.
Vůbec ale vůbec nevím jak instalovat programy do Linuxu verze Kali. Vždy akorát jde jen otevřít stažená složka ale žádná instalace pustit nejde. pomohl by mi někdo? A když tak podrobně popsat postup ? Mám linux poprvé.

Zkoušel jsem něco najít na netu ale nepodařilo se nic. SKončí to většinou vše u příkazového řádku kdy mi nahlásí. Balík --- nemá kandidáta na instalaci. A říká to u všech pokusá nainstalovat jakýkoliv program

Kasli na to, to by bolo na dlho a radsej si tam daj uzivatelsky privetivejsie Ubuntu.
Hlavne instalacie ti pojdu ovela lahsie.
Je inak pozoruhodne, ze si si vybral zrovna Kali na svoj prvy stret s linuxom...tipujem, ze v Kali sa vsetko spravne 'hekersky" musi najprv kompilovat a ziadna balicky tam nehrozia (aj ked tusim Kali vychadza z debilianu).

Stáhl jsi dost nešťastnou distribuci Linuxu, je určená pro speciální bezpečnostní testy organizací, není určena pro kancelářský provoz, tudíž ani instalace programů není na to jednoduchá (i když je možná), rozhodně není vhodná pro začátečníky. Jedinou výhodou této distrubuce je možnost autodestrukce celého systému po zadání nuke hesla :-).
Stáhni si Fedoru nebo *buntu, pro začátečníka doporučuji s grafickým prostředím MATE nebo KDE, nikoliv Gnome. Tyto distribuce ti poběží ihned, bez problémů a bez tvrdého boje s příkazovým řádkem. V Fedoře (nebo *buntu) máš ihned připojeny repozitáře ze kterých snadno nainstaluješ z grafického prostředí vše, co budeš potřebovat.