Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako ovplivnuje CPU moje GPU

Zdravím, prosím vás niesom moc znalý čo sa tejto problematiky týka ale vedeli by ste mi vysvetliť ako procesor "brzdi" grafickú kartu? Videl som dosť článkov o tom aké su odporúčane CPUčka pre grafiky ale sám mám gtx 950 2gb a procesor velmi starý Intel core i3 530 2.93ghz (taktovaný na 3.52ghz). Mne nepríde tá grafika nejak obmedzená aj keď boh vie čo by znej ešte mohlo byť po zmene MB a CPU.

Procesor nebrzdi grafiku, obe veci robia nieco ine a robia to naplno. Zavisi od programu/hry a jej nastaveni ze co vsetko hra potrebuje preratavat v CPU a ake naroky su pre danu scenu na grafiku, pri danych nastaveniach hry a rozliseni obrazovky (cim vyssie rozlisenie tym vyssie naroky na grafiku ale ne na CPU). Dokonca sa to moze aj kazdu sekundu menit, tym ze sa meni scena v hre a pocet objektov atd.

Zmacknes si ctrl alt del a tam je spravca procesov a na zalozke CPU mas grafy vytazenia CPU. Ked bol vytazeny na 100% vsetky jadra, tak vtedy "brzdil"(nestihal) hru (ne grafiku).

Ano ale zavisi od hry a od jej nastaveni, s high nastavenim bude situacia ina ako s low nastavenim, apod. A aj jake rozlisenie, jaka konkretne hra (kazda ma ine algoritmy, programator naprogramoval cosi nejak v hre A, a iny programator uplne inak v hre B).
Zmackni Ctrl-alt-del a uvidis ci to CPU stiha alebo ne, pri danych nastaveniach a scene v hre.